Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania została wyłączona

SPORT TO ZDROWIE!

SPORT TO ZDROWIE!

Mimo, że zima za pasem a internat w remoncie nasza grupa internatowa nie zamierza poddać się chandrze! Spędzamy czas nie tylko na nauce, nadrabianiu zaległości filmowych ale także dbamy o zdrowy styl życia i nasze dobre samopoczucie! Popołudniowe zajęcia sportowe na sali gimnastycznej skutecznie rozładowują napięcie psychiczne i pozwalają nam na spokojny sen.

 

Justyna Wojtkowska

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania SPORT TO ZDROWIE! została wyłączona

Edukacja sportowa

Edukacja sportowa

W ramach wyrabiania nawyków zdrowego trybu życia młodzież korzysta z zajęć sportowych na obiektach szkolnych. Niemal codziennie grają w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, uprawiają lekkoatletykę. Systematycznie raz w tygodniu również zostały zorganizowane wyjazdy na basen „Wodne Tarasy”. Dzięki temu podnoszą swoje umiejętności pływackie, jak również korzystają z sauny, zjeżdżalni i innych atrakcji basenu.

Wszystkie te formy cieszą się dużą popularnością i chłopcy chętnie z nich korzystają.

Marcin Stypułkowski

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Edukacja sportowa została wyłączona

Rozpoczęcie remontu w internacie.

Rozpoczęcie remontu w internacie

 

No to się doczekaliśmy! Hura! Od 3 października rozpoczął się remont internatu. Większość młodzieży wróciła do domu i we własnym  dojażdża do szkoły.  Dzięki uprzejmości ks. proboszcza Jarosława Błażejaka wychowankowie z najtrudniejszym dojazdem do szkoły – mieszkają na placówce opiekuńczo – wychowawczej, zorganizowanej w pomieszczeniach parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Czartajewie.

Zorganizowaliśmy im godne warunki socjalno – bytowe do tymczasowego pobytu. Była to prawdziwa szkoła życia. Wychowankowie musieli samodzielnie sprzątać, przygotowywać posiłki, czemu towarzyszyło mnóstwo zabawnych sytuacji. Dzięki temu bardzo szybko się usamodzielnili, nauczyli się współpracy i radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. Nad wszystkim czuwali opiekunowie, pani kierownik i ksiądz proboszcz.

Marcin Stypułkowski

 

Zdjęcia:  Wiadomości Powiatu Siemiatyckiego | Facebook

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Rozpoczęcie remontu w internacie. została wyłączona