Przejdź do treści

Wybory do Rady Samorządu

   30 września (środa) odbędą się wybory do Rady Samorządu. Na przerwach o 11.30, 12.30 i 13.30, każdy uczeń może oddać głos na jednego z kandydatów: Aleksandra Kołodziejuk, Aleksandra Puzan, Damian Panasiuk, Bartosz Turczuk, Weronika Moczulska, Martyna Dmitruk, Maria Jurczuk, Filip Oleszczuk, Sabina Marciniuk.

Zachęcamy do głosowania! Dobrze wybierzcie swojego reprezentanta!

Zajęcia praktyczne technikum architektury krajobrazu przy nowym budynku Urzędu Gminy Siemiatycze

    Uczniowie klasy drugiej technikum architektury krajobrazu odbywają zajęcia praktyczne przy nowym budynku Urzędu Gminy Siemiatycze. Podopieczni Pana Ludwika Zaremby przygotowują teren wokół budynku pod nowe nasadzenia. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek, aż do końca listopada. W tym czasie wokół budynku pojawią się nowe krzewy, przez co przestrzeń nabierze estetycznego wyglądu. 
 

Uczeń ZST w Czartajewie finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Radomiu

    Przez cały rok najlepsi sportowcy w Polsce walczyli na mitingach ogólnopolskich i innych centralnych imprezach, aby uzyskać możliwość startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski U-18). Prawo startu miało 24 zawodników z najlepszymi rezultatami w poszczególnych konkurencjach. Marek Kubeł, uczeń klasy II TI podjął to wyzwanie i poprawiając systematycznie swoje wyniki zakwalifikował się do tych najważniejszych w kraju zawodów. Lekko nie było, Marek balansował w rankingach pomiędzy 3 a 30 miejscem. Ostatecznie zakwalifikował się na dwóch dystansach: 110 m i 400 m przez płotki. Ze względów taktycznych zrezygnował z biegu na 110 m pł. Podczas biegu na 400 m pł panowały bardzo niekorzystne warunki (wiatr -5m/s do -7m/s) co było dużym utrudnieniem dla Marka biegającego stylem techniczno - rytmicznym. Ostatecznie zajął VII miejsce w swoim roczniku z wynikiem 59,20 s. Marek był jedynym reprezentantem z powiatu siemiatyckiego, który zakwalifikował się na finał mistrzostw Polski i walczył z najlepszymi sportowcami. Dzięki temu startowi nabrał doświadczenia, które przyda się w przyszłym roku do walki w tej samej kategorii wiekowej U-18.

UWAGA KONKURS, CONTEST, WETTBEWERB, CONCOURS, соревнование!!!

     Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Celem tego międzynarodowego święta jest motywowanie Europejczyków do ustawicznej nauki języków obcych oraz szerzenia wiedzy o różnorodności językowej i kulturowej Europy.

Nasza szkoła będzie również uczestniczyć w obchodach tego święta. W tym roku szkolnym nauczyciele języków obcych przygotowali dla Was konkurs online z nagrodami. 

Na czym on polega:

  • Quiz z pytaniami o krajach europejskich został udostępniony uczniom poprzez dziennik elektroniczny w ramach usługi Office 365: Forms,
  • Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał link do konkursu, który będzie aktywny tylko we czwartek (24 września 2020 r.) od godziny 20.00 do 20.30,
  • Uczniowie z najwyższymi wynikami otrzymają nagrody rzeczowe i super fajne oceny cząstkowe z dwóch języków obcych, których uczą się.

Zwycięzcami quizu zostali: Piotr Ludwiczuk (94%) oraz Jakub Kaliszuk (94%).

Wszyscy pozostali uczestnicy quizu w nagrodę za udział otrzymają super fajne ocen z języków obcych, których się uczą.

GRATULUJEMY!

Szkolne Koło Pszczelarskie

 UWAGA MIŁOŚNICY  

    Przypominamy, że jeszcze do końca miesiąca trwają zapisy do Szkolnego Koła Pszczelarskiego. Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy i rozwijaniem pasji zapraszamy do Pana Wiktora Wolszczuka.

 

Uczniowie ZST Czartajew w Grecji

     20 września 2020 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie pod opieką nauczycieli wyjechała do Grecji w ramach projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS POWER. 

    Po długiej podróży grupa przybyła na miejsce, do hotelu na Riwierze Olimpijskiej w miejscowości Nei Pori, w godzinach popołudniowych 21 września. Już następnego dnia młodzież realizowała program kulturowy, na który składała się m. in. wycieczka do Litochoro, malowniczo położonej miejscowości, obok której znajduje się park narodowy masywu gór Olimp. Uczniowie odbyli górską wędrówkę wąwozem Enipeas, podczas której podziwiali piękne wodospady i jeziorka zwane Wanną Afrodyty. Po powrocie do hotelu był czas na spacery po plaży oraz kąpiel w Morzu Egejskim. Następnie młodzież uczestniczyła w lekcji języka greckiego. 

     Jest to pierwsza z dwóch zaplanowanych dwutygodniowych mobilności. W projekcie będzie uczestniczyć 23 uczniów, którzy w Grecji będą zdobywać i wzmacniać kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie wielojęzyczności, kompetencje cyfrowe, osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się oraz kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej. Realizowany na miejscu program zajęć wpisuje się w podstawę programową kształcenia ogólnego i związany jest z kulturą, tolerancją.

Pełniejsza relacja z wyjazdu w zakładce Praktyki i staże zagraniczne -> PO WER oraz na szkolnym profilu Facebook.