Przejdź do treści

Konkurs CyberSkiller Challenge Poland

    Z radością informuję, że do kolejnego, wojewódzkiego etapu konkursu CyberSkiller Challenge, zakwalifikowali się uczniowie Jakub Boguszewski klasa I TI i Kacper Wasilewski klasa II TI (5).

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Justyna Szewiak-Puch

Opiekun uczniów

Organizacja pracy szkoły po 29 listopada

    Informujemy, że zapadła decyzja o kontynuacji kształcenia zdalnego do 3 stycznia 2021r. Termin ferii zimowych zaplanowano na dni od 4 do 17 stycznia we wszystkich szkołach.

VIII Mikołajkowy Maraton Matematyczny - zaproszenie do udziału

Do powyższego pisma dołączamy regulamin konkursukartę zgłoszenia uczestników i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje, relacje z lat poprzednich i przykładowe zadania zamieszczone  są na stronie zst.czartajew.pl w zakładce Konkursy.

Harmonogram egzaminów zawodowych w sesji zimowej 2021 w ZST w Czartajewie

Przedstawiamy harmonogram egzaminów zawodowych w sesji zimowej 2021 w Zespole Szkół Technicznych
w Czartajewie:

Czytaj więcej...

ENERGIA, EDUKACJA, EKOLOGIA

„Szkoła Inteligentnej Energii” to projekt zrealizowany przez ZST w Czartajewie dzięki zwycięstwie w konkursie i grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, a Partnerem Konkursu Fundacja „Za górami, za lasami”.

W ramach dofinansowania zostały zakupione przyjazne środowisku lampy fotowoltaiczne, które oświetlają wejście do budynku szkoły. Projekt oprócz wymiaru ekologicznego ma też wymiar edukacyjny – dlatego zostały zorganizowane warsztaty o odnawialnych źródłach energii, które w formie stacjonarnej i online były prowadzone przez Pana Marka Chmielewskiego. Prezentacja z warsztatów została wysłana do szkół podstawowych, aby również wśród młodszych uczniów zaszczepić ideę ochrony środowiska. Ponadto, został ogłoszony konkurs na pracę pisemną pt. „ Dlaczego należy oszczędzać energie elektryczną”, który wygrali: Bartosz Demiańczuk, Tomasz Omelańczuk, Eryk Obniski. Laureaci otrzymali nagrody w postaci nowoczesnych mierników elektrycznych. 

Szkoła w Czartajewie dzięki realizacji projektu połączyła działanie proekologiczne z edukacją dotyczącą odnawialnych źródeł energii. 

CyberSkiller Challenge Poland

    Dziś uczniowie klas pierwszych i klasy 2TI(5) wzięli udział w I etapie konkursu CyberSkiller Challenge Poland. Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, został zorganizowany przy użyciu autorskiej platformy przeznaczonej dla edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika katedry Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej – dr. hab. Bogdana Księżopolskiego.

Konkurs jest 3-etapowy, z czego dwa pierwsze odbywają się zdalnie. Organizatorzy CyberSkiller Challenge Poland chcą obudzić w uczniach pasję, otworzyć możliwości kariery zawodowej, dać szansę zmierzyć się z innymi i wyłonić największe polskie talenty w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, a w związku z tym i bezpieczeństwa w wirtualnej przestrzeni.

Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych o ich postępach w zmaganiach konkursowych będziemy informować na bieżąco.