Przejdź do treści

Magdy Gacyk "Opowieści z Krzemowej Doliny"

 


Opowieści z Krzemowej Doliny

– Śmiało! Śmiało! Ręce swobodne, nogi nienapięte! Ciało luźne, oddychamy! – głos brzmi zachęcająco. Bardzo powoli prostuję dłonie, stopy wolno przysuwam bliżej, ale opuszki palców wciąż naprężone, kręgosłup wyprostowany. Inni przede mną mieli więcej luzu, byli w stanie zrelaksować się momentalnie, widać było, jak im z mięśni schodzi napięcie. Ja: jakbym połknęła kij od szczotki.

 

Magda Gacyk: Jak się jedzie Teslą Model X?

Czytaj więcej...

Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości w Siemiatyczach

     11 listopada 2018 roku delegacja naszej szkoły na czele z Dyrektorem wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w siemiatyckich obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w cerkwi p. w. św. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Obelisk Niepodległości przy ulicy Legionów Piłsudskiego, gdzie dokonano odsłonięcia popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po przemówieniach zaproszonych gości delegacje z różnych środowisk naszego powiatu złożyły wiązanki kwiatów pod nowo odsłoniętym pomnikiem. Po części oficjalnej zaprezentowano okolicznościowy happening przygotowany przez uczniów SP 3 w Siemiatyczach oraz pokaz Ochotniczego Szwadronu Kawalerii.

Czytaj i słuchaj za darmo bestsellerowe książki

     Jeszcze tylko do końca listopada można korzystać z bezpłatnej wypożyczalni e-booków i audiobooków w ramach akcji Czytaj PL.

Szukaj znajdujących się w naszej szkole plakatów z kodami QR i upoluj swoją książkę!

   Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a kto wie, czy także nie na świecie. Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju (w tym w 1000 szkół). Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad.

Świętujmy sto lat odzyskania niepodległości przez Polskę

Spot z Melem Gibsonem ukazuje rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w dosyć oryginalny i niespotykany dotąd sposób. Dotychczasowe opowieści o historii i tradycji zastąpiono uniwersalną opowieścią o powrocie do domu.

 

źródło: https://wmeritum.pl/spot-z-melem-gibsonem/254743

Obchody 100-lecia niepodległości Polski

     Obchody rocznicy zostały rozpoczęte uroczystym odsłonięciem tablicy upamiętniającej ojców niepodległości - Piłsudskiego, Dmowskiego, Paderewskiego, Witosa, Korfantego i Daszyńskiego. Następnie, włączając się w akcję „Rekord dla Niepodległej” o 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Podczas akademii młodzież swoim śpiewem i recytacją przypomniała jak trudna była polska droga do wolności. Na zakończenie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców w konkursie plastyczno-multimedialnym oraz puchar za udział w Biegach Niepodległości. Uwieńczeniem szkolnych obchodów 100- lecia był wspaniały biało-czerwony tort.

     Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz wzruszające występy przypominające o tym, jak wielkie mamy szczęście, że żyjemy w wolnym kraju.

Zespół Humanistyczny