Przejdź do treści
joomla blog

Dzień Kobiet

Quiz o liczbie π

Zgłoszenia do nauczycieli matematyki do 12 marca 2021 r. Szczegóły poniżej:

Warsztaty florystyczne

W dniu 25 lutego odbyły się zajęcia florystyczne skierowane do uczniów klasy Technikum Architektury Krajobrazu. Celem zajęć było przedstawienie uczniom podstawowych technik i zasad układania bukietów okolicznościowych z kwiatów ciętych.

Zajęcia przeprowadził specjalista Pan Radosław Raczyński, który na co dzień prowadzi kwiaciarnię w Siemiatyczach. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem, powstały przepiękne bukiety okolicznościowe.

Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi za bardzo wartościowe i przyjemne zajęcia.

Czytaj więcej...

Dodatkowe uprawnienia dla technika elektryka

UWAGA!!! Uczniowie klas III uczący się na kierunku technik elektryk w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie mają możliwość zdobycia uprawnień w zakresie - Eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci w zakresie wykonywania czynności: obsługi, konserwacji, remontów i montażu dla urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu nie wyższym niż 1 kV. Popularnie nazywane uprawnieniami SEP. Zdobycie uprawnień jest związane ze zdaniem egzaminu przed Komisją Kwalifikacyjną Stowarzyszenia Elektryków Polskich, co będzie miało miejsce jeszcze w marcu w naszej placówce. Świadectwa kwalifikacyjne E w Grupie elektrycznej G1 mają okres ważności 5 lat.

Uczniowie zainteresowani podniesieniem swoich kwalifikacji proszeni są o zapisanie się do piątku w sekretariacie szkoły.

Czytaj więcej...

ZST Czartajew otrzymał Akredytację w sektorze Edukacja Szkolna programu Erasmus +

   ZST Czartajew otrzymał Akredytację w sektorze Edukacja Szkolna dla wniosków złożonych w ramach akcji 1. programu Erasmus + w konkursie 2020 (EAC/A02/2020).

  Nowy Erasmus to kontynuacja obecnej perspektywy finansowej na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu na lata 2021-2027.

Czytaj więcej...