Przejdź do treści

UWAGA

   W związku z wprowadzeniem przez rząd nowych zasad profilaktyki przeciw covid-19, od 26 października w szkołach ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie zdalne. Zasady organizacji pracy szkoły będą przekazywane uczniom i rodzicom za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Dyrektor ZST Marta Jakimiuk

Prelekcje proekologiczne

    Dnia 16.10.2020 i 23.10.2020 uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach proekologicznych pt. „Elektrośmieci – problem lokalny czy globalny?”. W ramach spotkania uczniowie zapoznali się z prezentację multimedialną zawierającą informacje dotyczącą ZSEE i wypracowali zasady postępowania z elektrośmieciam. Warsztaty odbyły się przy współpracy z Fundacją na rzecz walki z odpadami Czysta Ziemia.

 

 

Dzień Krajobrazu

    Dyrektor ZST serdecznie dziękuje Pani Halinie i Panu Robertowi Morzy, którzy prowadzą Gospodarstwo Szkółkarskie, za przekazanie szkole drzew i roślin miododajnych. Dzięki Państwa wsparciu możemy rozwijać naszą szkolną pasiekę, a Dzień Krajobrazu, obchodzony w naszej szkole 22 października na długo pozostanie w sercach naszych uczniów z architektury krajobrazu.

Taka bezinteresowna pomoc to miód na nasze serca!

KURS Z OBSŁUGI KLIMATYZACJI W POJAZDACH - TECHNIK MECHANIK

    Uczniowie klas III i IV technikum w zawodzie technik mechanik uczestniczyli w 20 – godzinnym kursie z obsługi klimatyzacji w pojazdach w ramach projektu „Dziś stażysta jutro pracownik” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

   Celem kursu było nabycie przez uczestników podstawowej wiedzy na temat budowy i zasad działania układów klimatyzacji stosowanych w pojazdach, restrykcyjnych przepisów prawnych regulujących korzystanie z czynników chłodniczych zawierających fluorowane gazy cieplarniane oraz nabycie praktycznych umiejętności obsługi i diagnozowania systemów klimatyzacji samochodowych.

   Gratulujemy uczestnikom nabycia nowych umiejętności i dziękujemy panu Markowi Chmielewskiemu za poprowadzenie zajęć.

Komputery od Świętego Mikołaja ...

   Zamknięte szkoły, nauczanie zdalne i hybrydowe spowodowane pandemią Covid-19 uwidoczniły, jak wielka jest potrzeba dostępu do komputera i internetu, by uczniowie mogli w pełni uczestniczyć w edukacji. Dlatego Fundacja Świętego Mikołaja we współpracy z firmą IG Knowhow Limited rozpoczęła akcję "Komputery od Świętego Mikołaja".

    Przedsięwzięcie to ma na celu przekazanie w 2020 r. ponad 100 uczniom z całej Polski komputerów, które dadzą im możliwość dostępu do nauki. Nasza szkoła również wzięła udział w tej akcji, dzięki czemu dwa laptopy zostały przekazane naszym uczniom. Sprzęt trafił do Bartłomieja Tymosiaka z klasy IVTEL i Mateusza Pucha z klasy IITI.

Chłopakom życzymy owocnej nauki, a w stronę Fundacji Świętego Mikołaja i firmy IG Knowhow Limited kierujemy ogromne podziękowania!