Przejdź do treści

Jak nie czytam, jak czytam!

     Włączyliśmy się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez redakcję miesięcznika „ Biblioteka w szkole” promującej biblioteki szkolne oraz inicjującej modę na czytanie. Ciekawe czy ubiegłoroczny rekord w jednoczesnym czytaniu, wynoszący 432 608 osób zostanie pobity?
     Nasza akcja przybrała formę konwencjonalną. Uczniowie zgromadzili się pod szkołą z książkami i przygotowanymi wcześniej transparentami, na których można było przeczytać takie hasła jak: „ Do Wikipedii potrzebny zasięg, w bibliotece bez tego da się”, ”Kto dużo książek czyta, tego Nagroda Nobla wita”, „Książka to rodzaj alkoholu…, też idzie do głowy”, „Oze czyta”. 
     Dużą uwagę skupiła na sobie „kobieta książka”, wystylizowana przez młodzież z technikum usług fryzjerskich. Piękna, tajemnicza, przepasana szarfą z wymownym motto „Literatura jest jak kobieta, zmienna i niecodzienna”. Nie zabrakło też naszej „maskotki” Edka - dzieła naszej młodzieży z technikum mechanicznego, który dzielnie nawoływał „Byś nie wyszedł na nieuka, czytaj książki, nie facebooka!!!” 
     Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i wychowawcom klas za zaangażowanie się i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

 Zespół humanistyczny