Przejdź do treści

Boisko wielofunkcyjne oficjalnie otwarte!

     14 czerwca 2017 roku zostało oddane do użytku nowoczesne boisko wielofunkcyjne przy ZSR w Czartajewie. W oficjalnych uroczystościach otwarcia obiektu, oprócz szkolnej młodzieży i kadry pedagogicznej na czele z dyrektorem Alfredem Bajaną, wzięli udział liczni goście, m.in. senator Tadeusz Romańczuk (absolwent tej szkoły), przedstawiciele Wojewody Podlaskiego i Marszałka Województwa Podlaskiego, Starostowie Jan Zalewski i Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Andruszkiewicz, Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Maciej Daniel Wesołowski, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Jerzy Sitarski, dyrektorzy okolicznych szkół, uczniowie szkół z Siemiatycz i Czartajewa wraz z opiekunami. W otwarciu uczestniczyli także przedstawiciele regionalnych mediów. 
     Boisko i znajdującą się w pobliżu wspinalnię strażacką poświęcili ks. Jarosław Błażejak, proboszcz parafii w Czartajewie i ks. Mitrat Andrzej Jakimiuk, proboszcz parafii w Siemiatyczach.
     Nowy obiekt ma wymiary 29 x 59,7 m. W jego skład wchodzą boisko do piłki ręcznej oraz boisko do koszykówki i siatkówki. Teren jest ogrodzony, posiada sztuczne oświetlenie i osprzęt sportowy. 
     W niedalekiej przyszłości przy nowo otwartym obiekcie planowana jest również budowa nowoczesnego boiska lekkoatletycznego wraz z budynkami zaplecza. Planowana inwestycja ma być zgodna z wymogami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

     Tak o wydarzeniu pisano: 

- Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach: Nowe boisko wielofunkcyjne i strażacka ścianka wspinaczkowa w Czartajewie oficjalnie otwarte!,
- Gmina Siemiatycze: Sportowa inwestycja przy ZSR Czartajew współfinansowania przez Gminę Siemiatycze,
- Podlasie 24: Boisko wielofunkcyjne przystosowane do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkową i koszykową powstało przy Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie,
- Polskie Radio Białystok: Uczniowie, a także mieszkańcy Czartajewa mają nowe boisko wielofunkcyjne.