Przejdź do treści

Spotkanie młodzieży z sędzią Sądu Rejonowego

      Dnia 8.06.2016 r. z inicjatywy Zespołu Wychowawców gościliśmy w naszej szkole Pana Jana Kapelka - sędziego Sądu Rejonowego w Siemiatyczach. 
     Pan sędzia przedstawił młodzieży strukturę sądu. Opowiedział jak wygląda przebieg postępowania sądowego, kto może w nim uczestniczyć i jakie kary może orzec sąd za popełnione przestępstwa lub wykroczenia. Opowiadał również o swoich doświadczeniach zawodowych. Poruszył tematy dotyczące edukacji prawnej młodzieży. Zwrócił uwagę na problem agresji w szkole, a także odpowiedzialności za własne zachowanie i związane z tym konsekwencje nieprzestrzegania norm prawnych.
     Po zakończeniu spotkania wszyscy nagrodzili naszego gościa brawami. Zapewne ta wizyta dla wszystkich obecnych była bardzo interesującym, bogatym i pouczającym przeżyciem.