Przejdź do treści

IT Szkoła edycja 2018/19 - darmowy Windows i inne korzyści

     Od kilku lat uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w projekcie IT Szkoła. Jest to internetowy, otwarty program kursów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Partnerami programu są Warszawska Wyższa Szkoła Informatyczna (WWSI) oraz Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).

     Program kursów został stworzony z myślą o wszystkich osobach, pragnących podwyższyć swoje kompetencje informatyczne w wybranych obszarach w trybie samokształcenia, w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Program adresowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką jak również do tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę z tego zakresu. Udział w projekcie daje wiele korzyści.

     W przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów Programu IT Szkoła uczestniczą czołowi polscy wykładowcy informatyki z najlepszych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich.

Materiały są dostępne bezpłatnie online. Uczniowie mogą więc samodzielnie podwyższać umiejętności oraz zdobywać wiedzę dotyczącą zagadnień, które szczególnie ich interesują.

      Istnieje możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego ukończenie określonego kursu.

 Katalog kursów obejmuje tematykę:

-        Algorytmika i programowanie,
-        bazy danych,
-        bezpieczeństwo systemów informatycznych,
-        multimedia, grafika i technologie internetowe,
-        sieci komputerowe,
-        tendencje rozwoju informatyki,
-        cyfrowe igrzyska,
-        biologia,
-        chemia,
-        fizyka,
-        matematyka.

 Dodatkowo, po spełnieniu określonych warunków, udział w projekcie IT Szkoła daje możliwość uzyskania bezpłatnego dostępu do zasobów Microsoft Imagine Premium, czyli prawo pobierania i instalowania najnowszych systemów Windows do użytku prywatnego! Więcej informacji uzyskacie na stronie projektu IT Szkoła, a w szkole udzieli ich p. Mariusz Szulc. 

Rejestracja uczestników IT Szkoła: na tej stronie

Identyfikator grupy      I:   2e8f-5691 
Identyfikator grupy II TI:  2c86-97e4 
Identyfikator grupy III TI: 2c7a-8c3a 
Identyfikator grupy IV TI: 2c7b-ebf1 

Pozostałych uczniów chętnych do udziału w projekcie IT Szkoła w celu przypisania do innej grupy prosimy o kontakt z nauczycielem przedmiotów informatycznych.