Przejdź do treści

Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości w Siemiatyczach

     11 listopada 2018 roku delegacja naszej szkoły na czele z Dyrektorem wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w siemiatyckich obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w cerkwi p. w. św. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Obelisk Niepodległości przy ulicy Legionów Piłsudskiego, gdzie dokonano odsłonięcia popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po przemówieniach zaproszonych gości delegacje z różnych środowisk naszego powiatu złożyły wiązanki kwiatów pod nowo odsłoniętym pomnikiem. Po części oficjalnej zaprezentowano okolicznościowy happening przygotowany przez uczniów SP 3 w Siemiatyczach oraz pokaz Ochotniczego Szwadronu Kawalerii.