Przejdź do treści

Uczniowie ZST Czartajew na regionalnym etapie konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

     22 lutego dwójka uczniów naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Piotrowskiej wzięła udział w II regionalnym etapie konkursu -Wiedzy o prawie pracy i BHP dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy” zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.

     Konkurs odbył się w Białymstoku na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, który składał się z 35 pytań. Tematyka konkursu obejmowała przepisy prawnej ochrony pracy, w tym przepisy BHP, legalności zatrudnienia i innej racy zarobkowej, ze szczególnym uwzględnieniem pracy tymczasowej.