Przejdź do treści

Wizyta studyjna w Parku Naukowo-Technologicznym w Białymstoku

     24 kwietnia w ramach projektu "Dziś stażysta jutro pracownik" 10 uczniów klas technikum informatycznego wraz z opiekunem wzięło udział w Wizycie Studyjnej w Białostockim Parku Naukowo Technologicznym. Młodzież zapoznała się z możliwościami interaktywnego robota edukacyjnego Photon, poznała historię firmy Photon Entertainment, wzięła udział w warsztatach z obsługi robota.

   Photon został stworzony z myślą o dzieciach w każdym wieku. Robot ten wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony. Istnieje również specjalna wersja robota dedykowana instytucjom edukacyjnym.

     Uczestnicy wizyty zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania firmy z branży informatycznej, a także mieli okazję porozmawiać z jej pracownikami, m. in. grafikiem, programistą i elektronikiem. 

      Po smacznym obiedzie oraz wykonaniu pamiątkowych zdjęć przed gmachami BPNT uczestnicy wyjazdu udali się na Stadion Miejski w Białymstoku, gdzie znajduje się hala produkcyjna Photon Entertainment. Na miejscu uczniowie przyjrzeli się pracy montażystów robotów i zapoznali z wyposażeniem hali produkcyjnej.

     Korzystając z okazji, grupa zwiedziła stadion, udając się w jego najważniejsze miejsca: trybuny stadionu, wystawę pamiątek udostępnionych przez sławnego byłego zawodnika Jagiellonii Tomasza Frankowskiego, a także w miejsca  na co dzień niedostępne kibicom, czyli wejścia dla VIP, mediów i użytkowników uprawnionych, strefę mieszaną, na murawę stadionu, salę konferencyjną, a nawet szatnie piłkarskie.

     Dodatkowym punktem programu była wizyta na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku, przejście przez Wydział Matematyki i Informatyki oraz zwiedzanie bogatych ekspozycji Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego.

      Był to niezwykle ciekawy wyjazd, dostarczający zarówno nowych doświadczeń związanych z przygotowaniem do zawodu, jak też  dodatkowych atrakcji.