Przejdź do treści

Zapraszamy do Czartajewa na XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym

     W dniach 29-30 maja na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie odbędą się XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym. Rywalizować będzie 14 drużyn z komend miejskich i powiatowych z całego województwa podlaskiego. Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka. Element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zawodowych zadań, często tych najtrudniejszych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole. To wszystko będzie można zobaczyć przez dwa dni w ramach rywalizacji i sportowego wysiłku strażaków. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej - to jedna z bardziej widowiskowych konkurencji. Zawodnik trzymając drabinę hakową, dobiega do wspinalni i zacinając drabinę o parapet okna na poszczególnych piętrach, wspina się na kolejne kondygnacje.

 

Harmonogram mistrzostw w dniu 29 maja 2019 r.

  • godz. 10.30 do godz. 13.00 – rozegranie konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro;
  • godz. 14.00 do godz. 17.00 – rozegranie konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100m.

Harmonogram mistrzostw w dniu 30 maja 2019 r.

  • godz. 11.00 do godz. 13.00 – rozegranie konkurencji ćwiczenie bojowe;
  • godz. 13.30 – zakończenie Mistrzostw.