Przejdź do treści

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie

   Przez dwa miesiące, począwszy od 1 kwietnia, drużyna trzecioklasistów w składzie: Karolina Kowalczuk, Basia Puchacz oraz Kacper Oksięciuk reprezentowała naszą szkołę w konkursie ekonomicznym pod nazwą Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie.

   Była to już trzecia edycja tego konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy chcą się sprawdzić jako właściciele swojego biznesu. Rozgrywka odbywała się online z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych. Podczas zmagań eliminacyjnych trzyosobowe zespoły uczestników wcielały się we współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw.

   Przez dwa miesiące podejmowaliśmy realistyczne decyzje biznesowe, decydując między innymi o: zakupie sprzętu, zatrudnieniu pracowników, oferowanych usługach i ich cenach. W kategorii „Technika oraz szkoły branżowe I stopnia” na siedmiu wirtualnych rynkach rywalizowaliśmy wśród siedemdziesięciu drużyn, z których do finału zakwalifikowało się osiem. Tym razem nie udało nam się znaleźć w tym gronie ale bogatsi o tegoroczne doświadczenia powalczymy w kolejnej edycji.

Monika Walendziuk