Przejdź do treści

XVII Konkurs o Puchar Patrona Szkoły W. St. Reymonta

Dnia 17.12.2018 r. w Zespole Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie odbyła się XVII Edycja Konkursu o Puchar Patrona Szkoły. Jak co roku wzięły w nim udział klasy pierwsze: 

- Klasa I Technik Handlowiec i Technik Ekonomista z wychowawcą Panią Walentyną Homanowską,
- Klasa I Technik Usług Fryzjerskich i Technik Elektryk z wychowawcą Panią Sylwią Pierlejewską,
- Klasa I Technik Informatyk i Technik Mechanik z wychowawcą Panem Rafałem Szyszko.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZST Czartajew na spektaklu „Z kart dziejów – Moja Ojczyzna 1918 – 2018”

29 listopada uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie wraz z opiekunami Dorotą Jaszczuk i Elżbietą Rożuk uczestniczyli w spektaklu „Z kart dziejów – Moja Ojczyzna 1918 – 2018” w wykonaniu grupy artystycznej Edu – Artis z Krakowa, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ks. Anny Jabłonkowskiej w Siemiatyczach.

  Na specjalnie zaaranżowanej scenie mogliśmy zobaczyć obrazy, sceny, fragmenty filmów, które przypomniały nam najważniejsze, historyczne wydarzenia od początków Państwa – Gniezno przez Chrzest Polski, Pierwszą Koronację, Grunwald, rozbiory, walkę o niepodległość do roku 1918 aż po czasy współczesne.

 Aktorzy: Justyna Herman, Maria Suska i Bartosz Fabisiak.

 Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Była to dla nas niesamowita podróż - lekcja, wzruszająca i pouczająca lekcja historii.

VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Bitwa na słowa" rozstrzygnięty

     28 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Bitwa na słowa”. W setną rocznicę odzyskania niepodległości konkurs został poświęcony poezji patriotycznej, aby poprzez wspólny śpiew i recytację wyrazić miłość do Ojczyzny oraz złożyć hołd tym, którzy walczyli o jej wolność.

Czytaj więcej...

Krótki przewodnik o legionach na "Przystanku Historia"

     27 listopada 2018 roku w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu” Przystanek Historia” organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Tematem wykładu, poprowadzonego przez  Piotra Siwickiego, prezesa Związku Piłsudczyków i pracownika IPN, był „Krótki przewodnik po Legionach”. Prelegent przedstawił historię brygad Legionów oraz przybliżył sylwetki ich dowódców. Pokrótce przedstawił także najważniejsze potyczki, w których brali udział żołnierze. Na koniec spotkania zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursu plastycznego dotyczącego 100-lecia niepodległości.
     W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych pod opieką p. Bogdana Laskowskiego.

Czytaj i słuchaj za darmo bestsellerowe książki

     Jeszcze tylko do końca listopada można korzystać z bezpłatnej wypożyczalni e-booków i audiobooków w ramach akcji Czytaj PL.

Szukaj znajdujących się w naszej szkole plakatów z kodami QR i upoluj swoją książkę!

   Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a kto wie, czy także nie na świecie. Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju (w tym w 1000 szkół). Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad.