Przejdź do treści

Spektakl "Kolumbowie" w Siemiatyckim Ośrodku Kultury

     23 października uczniowie z naszej szkoły obejrzeli spektakl „Kolumbowie” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Krzysztofa Webera. Kolumbowie to pokolenie młodych ludzi, których okres wchodzenia w dorosłość przypadł na lata II wojny światowej. Pokazane losy bohaterów uświadamiają współczesnej młodzieży, że jej rówieśnicy żyjący w czasach wojennych byli do niej bardzo podobni. Tak samo mieli marzenia, byli beztroscy i bardzo kochali życie. Nie wybierali losu powstańczych bohaterów, lecz kiedy trzeba było, mimo swych młodych lat, szli po kolei na śmierć „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”. Doskonała oprawa muzyczna i multimedialna wprowadziła publiczność w realia, nawet te najbardziej dramatyczne, pozwoliła w nich uczestniczyć i wyjść z przedstawienia z odpowiednią dozą refleksji i wzruszeń oraz przemyśleniami o straconym młodym pokoleniu i o losie własnego kraju.