Przejdź do treści

VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Bitwa na słowa" rozstrzygnięty

     28 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Bitwa na słowa”. W setną rocznicę odzyskania niepodległości konkurs został poświęcony poezji patriotycznej, aby poprzez wspólny śpiew i recytację wyrazić miłość do Ojczyzny oraz złożyć hołd tym, którzy walczyli o jej wolność.

     W zmaganiach konkursowych wzięło udział 26 uczestników z dziesięciu szkół:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Siemiatyczach, Szkoła Podstawowa w Czartajewie, Zespół Szkół w Mielniku, Zespół Szkół w Brańsku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Siemiatyczach, Szkoła Podstawowa w Platerowie, Szkoła Podstawowa w Tołwinie, Szkoła Podstawowa w Kleszczelach, Szkoła Podstawowa Łosicach.

     Nad prawidłowością konkursu czuwało jury w składzie:
pani Ewa Nowik(dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księżnej Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach) - przewodnicząca jury, pani Zofia Stypułkowska (która była wieloletnim nauczycielem języka polskiego w naszej szkole), pan Mikołaj Żabiński (absolwent naszej szkoły, poeta) oraz Pan Łukasz Kraujutowicz (muzyk, dyrygent, organista).

     Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców:
1 miejsce zdobyła Anna Markowska z ZS w Brańsku za wspaniałą i wzruszającą recytację wiersza „Mazowsze” K.K. Baczyńskiego. Nauczyciel przygotowujący to Pani Maria Jolanta Niemyjska.(Szkoła z Brańska po raz pierwszy brała udział w naszym konkursie – gratulujemy wspaniałego debiutu).
2 miejsce zajęła Klaudia Hodun z ZS w Mielniku za recytację „Popiołów” Zygmunta Stoberskiego. Nauczyciel przygotowujący to Pani Eliza Leszczyńska.
3 miejsce zostało przyznane Annie Tarasiuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemiatyczach za zaprezentowanie utworu „Wolność” Marka Grechuty. Uczennica została przygotowana przez Pana Eugeniusza Kasperuka.

     Osoby wyróżnione przez Jury to: Natalia Topczewska z ZS w Brańsku, Kamila Zdzichowska z ZS nr 1 w Łosicach, Natalia Mirosz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemiatyczach, Kamila Kopytiuk z ZS w Mielniku, Natalia Wyrozębska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach, Julia Dekarz z ZS w Mielniku.

     Została także przyznana Nagroda Publiczności. Najwięcej głosów widzów zdobyła Klaudia Hodun z ZS w Mielniku.

    Serdecznie dziękujemy sponsorom: firmie POLSER, Przedsiębiorstwu Komunalnemu i Urzędowi Gminy za ufundowanie nagród. Kosz Słodyczy, przyznany jako Nagroda Publiczności został przygotowany i ufundowany przez firmę RONDO. Nagrody książkowe przekazała księgarnia BOOKBOOK. Natomiast  firmy SUEMPOL i POLSER umożliwiły degustację swoich produktów.

    Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczniom i przygotowującym ich nauczycielom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok na kolejną edycję „Bitwy na Słowa”.