Przejdź do treści

Uczniowie ZST Czartajew na spektaklu „Z kart dziejów – Moja Ojczyzna 1918 – 2018”

29 listopada uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie wraz z opiekunami Dorotą Jaszczuk i Elżbietą Rożuk uczestniczyli w spektaklu „Z kart dziejów – Moja Ojczyzna 1918 – 2018” w wykonaniu grupy artystycznej Edu – Artis z Krakowa, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ks. Anny Jabłonkowskiej w Siemiatyczach.

  Na specjalnie zaaranżowanej scenie mogliśmy zobaczyć obrazy, sceny, fragmenty filmów, które przypomniały nam najważniejsze, historyczne wydarzenia od początków Państwa – Gniezno przez Chrzest Polski, Pierwszą Koronację, Grunwald, rozbiory, walkę o niepodległość do roku 1918 aż po czasy współczesne.

 Aktorzy: Justyna Herman, Maria Suska i Bartosz Fabisiak.

 Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Była to dla nas niesamowita podróż - lekcja, wzruszająca i pouczająca lekcja historii.