Przejdź do treści

Kartki świąteczne w różnych językach

     Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie na kartkę świąteczną w języku obcym. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni przez swoich nauczycieli i nagrodzeni ocenami zaś efekty pracy młodzieży można oglądać w gablotach języków obcych. Gratulujemy zdolności językowych oraz artystycznych.

Uczniowie ZST Czartajew na konkursie "IT in English"

     29 listopada  grupa  uczniów z klasy III i IV technikum informatycznego pod opieką nauczyciela  języka angielskiego Natalii Gusiewa-Romaniuk wzięła udział w Międzyszkolnym konkursie „IT in English - Technologia informacyjna w języku angielskim”. Konkurs, który jest objęty Honorowym Patronatem Wojewody Podlaskiego, Prezydenta miasta Białystok oraz Politechniki Białostockiej, odbył się w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Po części testowej uczniowie wzięli udział w prelekcji dr inż. Tomasza Grześ z wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej pt. „Jak zrobić własny mikroprocesor? Współczesne układy FPGA.” Uczniowie mogli zapoznać się z nowinkami technologicznymi Laboratorium Politechniki Białostockiej oraz robotami z Koła Robotyki ZSE. Dla opiekunów były zorganizowane warsztaty metodyczne pt. „Creative teacher-creative student. Sposoby rozwijania myślenia kreatywnego z wykorzystaniem metod De Bono”.

    Udział w takich imprezach przynosi wiele korzyści, pomaga zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności.

Konkurs z j. angielskiego dla techników "IT in English"

     Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku  organizuje międzyszkolny konkurs z j. angielskiego dla techników „IT in English – Technologia informacyjna w języku angielskim”. 29.11.2018 r. (czwartek) w Białymstoku odbędzie się X edycja tego konkursu.

 

Program wydarzenia dla uczestników:

  1. 10:45 – 11:30 test pisemny w formie elektronicznej – pytania zamknięte i otwarte (sale komputerowe ZSE).
  2. 11:50 prelekcja dr. inż. Tomasza Grzesia z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej pt. „Jak zrobić własny mikroprocesor? Współczesne układy FPGA” (aula ZSE).
  3. Wydarzeniu towarzyszyć będą stanowiska Laboratorium Politechniki Białostockiej i Koła Robotyki ZSE.
  4. 12:40 ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród i dyplomów dla uczniów oraz nauczycieli (aula ZSE).

Zachęcamy uczniów technikum informatycznego z ZST w Czartajewie do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmuje pani Natalia Gusiewa - Romaniuk.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem na stronie zse.bialystok.pl

Konkurs wiedzy o Ameryce - edycja 2019

Zapraszamy do udziału w konkursie. Więcej szczegółów na stronie knowamerica.pl