Przejdź do treści

Konkurs wiedzy o Ameryce - edycja 2019

Zapraszamy do udziału w konkursie. Więcej szczegółów na stronie knowamerica.pl

Europejski Dzień Języków - 26.09.2018

     26 września w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Jest to nawiązanie do Europejskiego Dnia Języków, ustanowionego w 2001 roku przez Radę Europy. Na zajęciach językowych uczniowie pisali dyktanda, rozwiązywali łamigłówki językowe oraz poznawali ciekawostki dotyczące języków, których się uczą. W czasie długiej przerwy młodzież ze wszystkich klas aktywnie uczestniczyła w quizach dotyczących wiedzy o krajach obszarów języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Uczniowie musieli się wykazać zarówno wiedzą językową jak też kulturoznawczą. Nagrodą za poprawną odpowiedź był słodki upominek. Dodatkowo w tym dniu przerwy były urozmaicone piosenkami w różnych językach.

Dzień Dziecka na świecie

    Z inicjatywy nauczycieli języków obcych wybrani uczniowie przygotowali prezentacje mające przybliżyć naszej młodzieży sposoby w jaki jest obchodzony dzień dziecka w różnych krajach. W wielu miejscach na świecie, dzień ten przypada w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka przez ONZ, tj. 20 listopada. Tymczasem we Francji 6 stycznia, w dniu święta Trzech Króli obchodzi się Dzień Rodziny. Jest on kojarzony z uroczystą kolacją, ciastem, wróżbami i papierowymi koronami na głowach dzieci. W Niemczech po zjednoczeniu kraju w 1990 oficjalną datą Dnia Dziecka jest 20 września, jednak niektórzy obchodzą go 1 czerwca. Z tej okazji podobnie jak w Polsce czy Rosji organizowanych jest wiele imprez i atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodzin. W Rosji oraz wielu byłych krajach socjalistycznych Dzień Dziecka przypada 1 czerwca.

Czytanie literatury w języku obcym

     Zespół nauczycieli języków obcych zorganizował akcję czytania literatury w wybranych językach. Na lekcjach angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego młodzież miała okazję doskonalić umiejętności językowe poprzez czytanie i słuchanie fragmentów książek w wersji oryginalnej. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak brzmią tytuły niektórych znanych pozycji literackich w języku obcym, poznać imiona bohaterów w oryginalnym brzmieniu a nawet wysłuchać kilku dowcipów w języku obcym.

Zajęcia wyrównawcze z z języków obcych

Nauczyciele języków obcych prowadzą zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego i rosyjskiego dla klas 1 - 3. Termin i godziny do uzgodnienia z nauczycielami języków.