Przejdź do treści

Światowy Dzień Ziemi 2019

W naszej szkole 16 kwietnia odbył się quiz o tematyce ekologicznej. Młodzież losowała pytania dotyczące ochrony  przyrody oraz obchodów Dnia Ziemi w Polsce i na świecie. Uczniowie klas I i II TEL, I i II TUF . TE wykazali największe zainteresowanie tematyką.

Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator Gaylord Nelson. Corocznie 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, który wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem naszej planety. Od 1970 roku organizuje się konferencje, pokazy, spotkania, akcje, konkursy na rzecz środowiska naturalnego.

Celem obchodów jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, działalnością człowieka, wymieraniem gatunków, brakiem wody.

Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019r. jest ochrona zagrożonych gatunków.

Dzień liczby pi i konkurs sudoku

     14 marca obchodzimy Święto Liczby π. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. W naszej szkole z tej okazji odbył się konkurs sudoku.

     Miło nam poinformować, że Szkolnym Mistrzem Sudoku został uczeń klasy IV TE Dawid Dąbrowski, który bezbłędnie i najszybciej rozwiązał oba konkursowe diagramy. Drugie miejsce zajął uczeń klasy IV TI  Gabriel Rożuk, a trzecie Robert Stępkowski z klasy IV TE. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

      Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Nauczyciele matematyki

SZKOLNY KONKURS SUDOKU II (2)

    

    Z okazji zbliżającego się Dnia Liczby π zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie o tytuł Szkolnego Mistrza Sudoku.

    Konkurs odbędzie się 14 marca (czwartek) na 5 godzinie lekcyjnej. Zgłoszenia (do 12.03.2019) przyjmują nauczyciele matematyki.

    Cele konkursu:

• popularyzacja łamigłówek liczbowych wśród uczniów,

• kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!” obchodzimy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także łącząc zaangażowania wielu instytucji i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Czytaj więcej: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Zjawiska fizyczne w otaczającym nas świecie

     W ramach zajęć edukacyjnych z fizyki uczniowie klas pierwszych wykonali zdjęcia o tematyce: Zjawiska fizyczne w otaczającym nas świecie. Prace uczniów zostały zaprezentowane w gablocie, która znajduje się na korytarzu przy bibliotece szkolnej.