Przejdź do treści

Dzień liczby pi i konkurs sudoku

     14 marca obchodzimy Święto Liczby π. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. W naszej szkole z tej okazji odbył się konkurs sudoku.

     Miło nam poinformować, że Szkolnym Mistrzem Sudoku został uczeń klasy IV TE Dawid Dąbrowski, który bezbłędnie i najszybciej rozwiązał oba konkursowe diagramy. Drugie miejsce zajął uczeń klasy IV TI  Gabriel Rożuk, a trzecie Robert Stępkowski z klasy IV TE. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

      Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Nauczyciele matematyki

SZKOLNY KONKURS SUDOKU II (2)

    

    Z okazji zbliżającego się Dnia Liczby π zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie o tytuł Szkolnego Mistrza Sudoku.

    Konkurs odbędzie się 14 marca (czwartek) na 5 godzinie lekcyjnej. Zgłoszenia (do 12.03.2019) przyjmują nauczyciele matematyki.

    Cele konkursu:

• popularyzacja łamigłówek liczbowych wśród uczniów,

• kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!” obchodzimy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także łącząc zaangażowania wielu instytucji i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Czytaj więcej: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Zjawiska fizyczne w otaczającym nas świecie

     W ramach zajęć edukacyjnych z fizyki uczniowie klas pierwszych wykonali zdjęcia o tematyce: Zjawiska fizyczne w otaczającym nas świecie. Prace uczniów zostały zaprezentowane w gablocie, która znajduje się na korytarzu przy bibliotece szkolnej.

Trendy technologiczne

 

Chcesz wiedzieć jakie tematy zdominują rozwój technologii w tym roku? Zastanawiasz się czym jest programowanie kwantowe lub co potrafi zrobić sztuczna inteligencja.Weź udział w webinarze: Trendy technologiczne, czyli czego warto się uczyć w 2019. Webinar odbędzie się 31 stycznia o 18:30.

Czytaj więcej...