Przejdź do treści

WIELKA KONIUNKCJA JOWISZA I SATURNA

VIII Mikołajkowy Maraton Matematyczny- relacja z konkursu

Pomimo licznych zakazów i ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną 7 grudnia, w poniedziałek w naszej szkole odbył się VIII Mikołajkowy Maraton Matematyczny. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów z naszego powiatu i powiatów sąsiadujących. Uczestnicy przygotowując się do konkursu matematycznego rozwijają  i pogłębiają zainteresowania matematyką, mają możliwość sprawdzenia się w rywalizacji, mogą powtórzyć materiał do egzaminu po ósmej klasie, a także kształtują wytrwałość i cierpliwość- cechy jak najbardziej przydatne w dorosłym życiu.

W poprzednich edycjach uczniowie otrzymywali 42 zadania, które rozwiązywali  w 3-osobowych drużynach.  W tym roku formę konkursu zmieniliśmy na zdalną i indywidualną. Uczniowie otrzymali dostęp do zadań konkursowych poprzez link wysłany przez nas na adres mailowy podany w zgłoszeniu. Na rozwiązanie testu składającego się z 42 zadań zamkniętych mogli przeznaczyć maksymalnie 3 godziny.

I miejsce zdobyła Ada Prochowicz z SP1 Siemiatycze,

II miejsce przypadło Monice Aleksiejuk z SP1 Siemiatycze,

III miejsce zajęła Magda Ekonomiuk  z ZS Mielnik.

Została również przyznana nagroda grupowa dla reprezentantów szkół biorących udział w VIII Mikołajkowym Konkursie Matematycznym, którą otrzymała  Szkoła Podstawowa nr1  w Siemiatyczach zdobywając największą liczbę punktów - 89.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przyjęli zaproszenie i wzięli udział w maratonie. Zapraszamy za rok z nadzieją, że spotkamy się z Wami- uczestnikami połączonymi w drużyny, zmagającymi się z zadaniami w szkolnych ławach.

Organizatorzy:
Marta Zagubień-Okłota,
Sylwia Jankowska,
Anetta Lenkiewicz

VIII Mikołajkowy Maraton Matematyczny - zaproszenie do udziału

Do powyższego pisma dołączamy regulamin konkursukartę zgłoszenia uczestników i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje, relacje z lat poprzednich i przykładowe zadania zamieszczone  są na stronie zst.czartajew.pl w zakładce Konkursy.

Prelekcje proekologiczne

    Dnia 16.10.2020 i 23.10.2020 uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach proekologicznych pt. „Elektrośmieci – problem lokalny czy globalny?”. W ramach spotkania uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną zawierającą informacje dotyczącą ZSEE i wypracowali zasady postępowania z elektrośmieciam. Warsztaty odbyły się przy współpracy z Fundacją na rzecz walki z odpadami Czysta Ziemia.