Przejdź do treści

Quiz o liczbie π - wyniki

wyniki quizu o liczbie pi

14 marca obchodziliśmy  Światowy Dzień Liczby π. Z tej okazji 18 uczniów naszej szkoły wzięło udział w quizie poświęconym tematyce liczby π.  Quiz dotyczył historii liczby π, ciekawostek związanych z tą liczbą, wzorów matematycznych, w których występuje liczba i jej rozwinięcia dziesiętnego.

Konkurs odbył się w formie  on-line za pośrednictwem aplikacji Testportal.

 Oto zwycięzcy quizu:

I miejsce : Jakub Wasilewski I TM,

II miejsce : Łukasz Łopuski I TI,

III miejsce : Kacper Wasilewski II TI5.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom quizu dziękujemy za podjęcie trudu i przystąpienie do konkursu.

Organizatorzy

Quiz o liczbie π

Zgłoszenia do nauczycieli matematyki do 12 marca 2021 r. Szczegóły poniżej:

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

 

5 porad na piątkę!  - sposoby radzenia sobie z zagrożeniami w sieci

 

Poradniki dla rodziców: https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/publikacje.html 

    Konferencja online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 9.02.2021 godz. 17.00 - 20.30 Transmisja na stronie dbi.pl oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji) !!!! W dniu konferencji (tj. 9 lutego br.) na niniejszej podstronie pojawi się po wydarzeniu generator zaświadczeń (imiennych - poświadczających o udziale w wydarzeniu). !!!

Czytaj więcej...

WIELKA KONIUNKCJA JOWISZA I SATURNA

VIII Mikołajkowy Maraton Matematyczny- relacja z konkursu

Pomimo licznych zakazów i ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną 7 grudnia, w poniedziałek w naszej szkole odbył się VIII Mikołajkowy Maraton Matematyczny. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów z naszego powiatu i powiatów sąsiadujących. Uczestnicy przygotowując się do konkursu matematycznego rozwijają  i pogłębiają zainteresowania matematyką, mają możliwość sprawdzenia się w rywalizacji, mogą powtórzyć materiał do egzaminu po ósmej klasie, a także kształtują wytrwałość i cierpliwość- cechy jak najbardziej przydatne w dorosłym życiu.

W poprzednich edycjach uczniowie otrzymywali 42 zadania, które rozwiązywali  w 3-osobowych drużynach.  W tym roku formę konkursu zmieniliśmy na zdalną i indywidualną. Uczniowie otrzymali dostęp do zadań konkursowych poprzez link wysłany przez nas na adres mailowy podany w zgłoszeniu. Na rozwiązanie testu składającego się z 42 zadań zamkniętych mogli przeznaczyć maksymalnie 3 godziny.

I miejsce zdobyła Ada Prochowicz z SP1 Siemiatycze,

II miejsce przypadło Monice Aleksiejuk z SP1 Siemiatycze,

III miejsce zajęła Magda Ekonomiuk  z ZS Mielnik.

Została również przyznana nagroda grupowa dla reprezentantów szkół biorących udział w VIII Mikołajkowym Konkursie Matematycznym, którą otrzymała  Szkoła Podstawowa nr1  w Siemiatyczach zdobywając największą liczbę punktów - 89.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przyjęli zaproszenie i wzięli udział w maratonie. Zapraszamy za rok z nadzieją, że spotkamy się z Wami- uczestnikami połączonymi w drużyny, zmagającymi się z zadaniami w szkolnych ławach.

Organizatorzy:
Marta Zagubień-Okłota,
Sylwia Jankowska,
Anetta Lenkiewicz