Przejdź do treści

Dzień Palindromu. 02 02 2020 – lustrzana data raz na tysiąc lat

    Początek lutego przynosi ciekawą datę – palindrom 02022020. Palindrom to ciąg liter lub cyfr, które można czytać tak samo od prawej do lewej i od lewej do prawej. Ponieważ formaty dat różnią się w zależności od kraju, nie wszystkie daty, które są uważane za palindromiczne w jednym rodzaju formatu dat. 2 lutego 2020 roku i przypadająca ośmiocyfrowa data jest szczególnie rzadka, ponieważ w obu Amerykach, gdzie daty są zapisywane jako dzień-miesiąc-rok, oraz w innych krajach, w których daty są zapisywane jako miesiąc-dzień-rok.

    Ostatni raz taki palindrom miał miejsce 909 lat temu 11.11.1111. Podobne wydarzenie powtórzy się za kolejne 101 lat, kiedy to w kalendarzu pojawi się data 12.12.2121.

Czytaj więcej, Źródło: https://golfnews.pl/dzien-palindromu-02-02-2020-lustrzana-data-raz-na-tysiac-lat/

ROBOPARK

ROBOPARK – to międzynarodowa, interaktywna wystawa robotów dla całej rodziny. Dzięki najnowszej technologii wejdziesz w interakcję z 70 robotami z całego świata. Zobaczysz prawdziwy teatr robotów, nauczysz się sterować dronem, zanurzysz się w wirtualnej rzeczywistości i siłą umysłu zmusisz przedmioty do latania. W Robopark nawet dzieci od 2 lat będą mogły poczuć się jak prawdziwi wynalazcy.

Ta wystawa to edukacja i rozrywka w jednym miejscu!

Więcej: https://robo-park.pl/bialystok/ 

Problematyczne używanie internetu przez młodzież. Raport z badań.

    Zachęcamy do zapoznania się z raportem na temat „Problematycznego używania internetu przez młodzież”, który powstał na podstawie ogólnopolskiego badania przeprowadzonego w 2019 roku wśród uczniów w wieku 12-17 lat, przedstawicieli grona pedagogicznego oraz przedstawicieli rad rodziców.

    Publikacja zawiera przegląd literatury na temat e-uzależnień, analizę danych zebranych w czasie badania, wnioski z badania, a także rekomendacje skierowane do szkół, uczniów i rodziców z zakresu profilaktyki nadużywania mediów elektronicznych.  

Źródło: https://fdds.pl/wp-content/uploads/2020/01/Problematyczne-u%C5%BCywanie-internetu-przez-m%C5%82odzie%C5%BC.-Raport-z-bada%C5%84.pdf 

Programy edukacyjne: Podstępne WZW, Znamię! Znam je?

Programy edukacyjne: Podstępne WZW, Znamię! Znam je?

Czytaj więcej: http://www.gwiazdanadziei.pl

VII Mikołajkowy Maraton Matematyczny - relacja z konkursu

     9 grudnia w naszej szkole odbył się VII Mikołajkowy Maraton Matematyczny. Konkurs cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych powiatu siemiatyckiego i powiatów sąsiadujących. Udział w konkursie pomaga uczestnikom powtórzyć materiał na egzamin po szkole podstawowej oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu i poszerzaniu swojej wiedzy.

     W tegorocznym konkursie wzięło udział 20 zespołów reprezentujących następujące szkoły:

Czytaj więcej...