Przejdź do treści

Dzień Krajobrazu

     W poniedziałek 21 października odbył się w naszej szkole ,,Dzień krajobrazu”. Korzystając z ładnej pogody tego dnia zostały zorganizowane spacery krajoznawcze, na których została poruszona tematyka dotycząca walorów krajobrazu i roli wody w krajobrazie.

Kiermasz kartek i ozdób świątecznych

     14 grudnia 2017 r. uczniowie klasy IV technikum architektury krajobrazu zorganizowali w szkole kiermasz kartek i ozdób świątecznych. Wszystkie prace zostały wykonane własnoręcznie.

Dzień Zawodu Technik Architektury Krajobrazu

Dnia 19 października 2017 r. odbył się w naszej szkole Dzień Zawodu Technik Architektury Krajobrazu zorganizowany przez uczniów klasy IV TAK. Uczniowie zaprezentowali  własne projekty zagospodarowania terenów zieleni. Został przeprowadzony również konkurs, w którym można było sprawdzić swoją  wiedzę ze znajomości roślin ozdobnych.

XLI edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

     W dniach 21-22 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem odbyły się okręgowe eliminacje XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W eliminacjach udział wzięło 133 uczniów z 26 szkół z okręgu siedleckiego obejmującego dawne województwa: siedleckie, białostockie, suwalskie, łomżyńskie i bialsko podlaskie.

Rywalizacja przebiegała w 7 blokach tematycznych, z których do finału zakwalifikowało się 25 uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Hruświcka- Blok Architektura Krajobrazu zajmując 6 miejsce i Tomasz Klepacki - Blok Agrobiznes zajmując miejsce 5. Gratulujemy naszym reprezentantom osiągniętych wyników. 

XLI edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności RolniczychXLI edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności RolniczychXLI edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

1000 drzew na minutę

     12 kwietnia 2017 na terenie Nadleśnictwa Rudka odbyło się sadzenie lasu, w którym uczestniczyli uczniowie III klasy technikum architektury krajobrazu. Włączyliśmy się w akcję  „1000 drzew na minutę". Hasło to wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się w ciągu całego roku. Ma na celu uświadamianie społeczeństwu, że nikt w Polsce nie sadzi więcej drzew, niż Lasy Państwowe.

     Uczniowie po krótkim instruktażu przygotowanym przez miejscowego leśniczego, zabrali się do pracy. Zakładali poletka Szymańskiego używając sadzonek czteroletniego dębu. Uczestnicy sadzenia otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz ulotki i naklejki upamiętniające akcję, a na powierzchni odnowieniowej została umieszczona tabliczka upamiętniająca wydarzenie. Ostatnim punktem programu było ognisko.

                                                                                                                      Aneta Leszczyńska