Przejdź do treści

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!” obchodzimy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także łącząc zaangażowania wielu instytucji i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Czytaj więcej: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Trendy technologiczne

 

Chcesz wiedzieć jakie tematy zdominują rozwój technologii w tym roku? Zastanawiasz się czym jest programowanie kwantowe lub co potrafi zrobić sztuczna inteligencja.Weź udział w webinarze: Trendy technologiczne, czyli czego warto się uczyć w 2019. Webinar odbędzie się 31 stycznia o 18:30.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZST Czartajew na konkursie "IT in English"

     29 listopada  grupa  uczniów z klasy III i IV technikum informatycznego pod opieką nauczyciela  języka angielskiego Natalii Gusiewa-Romaniuk wzięła udział w Międzyszkolnym konkursie „IT in English - Technologia informacyjna w języku angielskim”. Konkurs, który jest objęty Honorowym Patronatem Wojewody Podlaskiego, Prezydenta miasta Białystok oraz Politechniki Białostockiej, odbył się w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Po części testowej uczniowie wzięli udział w prelekcji dr inż. Tomasza Grześ z wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej pt. „Jak zrobić własny mikroprocesor? Współczesne układy FPGA.” Uczniowie mogli zapoznać się z nowinkami technologicznymi Laboratorium Politechniki Białostockiej oraz robotami z Koła Robotyki ZSE. Dla opiekunów były zorganizowane warsztaty metodyczne pt. „Creative teacher-creative student. Sposoby rozwijania myślenia kreatywnego z wykorzystaniem metod De Bono”.

    Udział w takich imprezach przynosi wiele korzyści, pomaga zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności.

Magda Gacyk, Ścigając Steve'a Jobsa, Historie Polaków w Dolinie Krzemowej

Magda Gacyk, Ścigając Steve'a Jobsa, Historie Polaków w Dolinie Krzemowej

Mało kto wie, że legenda i potęga Doliny Krzemowej to również zasługa pracujących tam Polaków. Magda Gacyk opowiada o tym, pokazując naszych rodaków na tle „krzemowej” rzeczywistości, pełnej utalentowanych, często wręcz ekscentrycznych, wynalazców i autorów technologii najwyższej generacji. Mieszanki wizjonerów pochodzących z różnych miejsc świata. Polscy bohaterowie książki to ludzie obdarzeni silnym charakterem, wytrwałością, a przy tym utalentowani i świetnie wykształceni. (...)

Magda Gacyk - humanistka w krainie nauk ścisłych.

Do Doliny Krzemowej trafiła po raz pierwszy kilkanaście lat temu. Iberystka i socjolożka z wykształcenia, z zawodu i pasji: dziennikarka i tłumaczka posługująca się sześcioma językami. Była prowadzącą i wydawcą programu telewizyjnego Kawa czy Herbata? w TVP1, ale jej wielką miłością jest radio. Szlify w tej dziedzinie zdobywała w klasycznie rockowej rozgłośni Radia WaWa i warszawskim Radiu Kolor pod opieką Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny. Muzyką rockową zajmuje się zresztą do tej pory. Zawodowo prowadzi także szkolenia medialne oraz współpracuje z European Journalism Centre. Wieczorami uczy karate w dojo położonym w sercu Silicon Valley. W wolnym czasie wspina się, jeździ na nartach i nurkuje.

http://www.nexto.pl/audiobooki/scigajac_steve_a_jobsa__historie_polakow_w_dolinie_krzemowej_p97896.xml

Konkurs z j. angielskiego dla techników "IT in English"

     Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku  organizuje międzyszkolny konkurs z j. angielskiego dla techników „IT in English – Technologia informacyjna w języku angielskim”. 29.11.2018 r. (czwartek) w Białymstoku odbędzie się X edycja tego konkursu.

 

Program wydarzenia dla uczestników:

  1. 10:45 – 11:30 test pisemny w formie elektronicznej – pytania zamknięte i otwarte (sale komputerowe ZSE).
  2. 11:50 prelekcja dr. inż. Tomasza Grzesia z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej pt. „Jak zrobić własny mikroprocesor? Współczesne układy FPGA” (aula ZSE).
  3. Wydarzeniu towarzyszyć będą stanowiska Laboratorium Politechniki Białostockiej i Koła Robotyki ZSE.
  4. 12:40 ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród i dyplomów dla uczniów oraz nauczycieli (aula ZSE).

Zachęcamy uczniów technikum informatycznego z ZST w Czartajewie do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmuje pani Natalia Gusiewa - Romaniuk.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem na stronie zse.bialystok.pl