Przejdź do treści

Ekonomiści i Informatycy na praktykach w Grecji - 07.11.2017

       Dzień rozpoczęliśmy od odwiedzania targu w Leptokarii, gdzie zakupiliśmy lokalne przysmaki i drobne pamiątki myśląc już o powrocie do domu. Następnie udaliśmy się na praktyki.

     Informatycy zajmowali się tematyką wnętrza komputerów, konfiguracji wszelkiego rodzaju urządzeń peryferyjnych, ich monitorowaniem, dokumentacją techniczną sprzętu, aktualizacją programów systemowych. Korzystaliśmy z wiersza poleceń i różnego rodzaju komend.

       Ekonomiści skupili się na sporządzaniu sprawozdań finansowych. Identyfikowali przedmioty, zadania i metody analizy finansowej. Dobierali i interpretowali wskaźniki analizy finansowej, które następnie obliczali. Starali się ocenić sytuację majątkową i finansową danej jednostki na podstawie dokonanych obliczeń.