Święty Janie Pawle II - pamiętamyW dniu 12.10.2025r. reprezentacja ZST Czartajew uczestniczyła w uroczystościach związanych ze wspomnieniem papieża Św. Jana Pawła II w Siemiatyczach. Przy pomniku pod Kościołem p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny  zebrały się władze samorządowe, poczty sztandarowe, orkiestry OSP, delegacje zakładów pracy, związków zawodowych i szkół, mieszkańcy Siemiatycz i okolic. Sztandarem ZST Czartajew opiekowali się: Jakub Stępkowski, Michał Walczuk, Dawid Dmowski. Nasza delegacja wraz z opiekunem Stanisławem Kubeł złożyła wieniec pod pomnikiem największego w historii Polaka, który budował mosty wolności i wiary na całym świecie. Następnie  uczestniczyła w uroczystej mszy świętej dziękczynnej w kościele p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.