Przejdź do treści
joomla blog

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła jak co roku również będzie uczestniczyć w jego obchodach. Jednak święto wypada w niedzielę, dlatego ZST uczci ten dzień września (poniedziałek). W związku z tym ogłaszamy międzyklasowy challenge EUROPA DA SIĘ LUBIĆ‼️ Zwycięska klasa otrzyma dodatkowe punkty w konkursie o miano najlepszej klasy w szkole (przypominamy, że gówna nagroda to 500 zł) oraz inne cenne nagrody. W tym wyjątkowym dniu przygotowaliśmy dla Was sporo niespodzianek, ale najpierw będziecie musieli wykonać kilka zadań. Oto one!

Czytaj więcej...

Szkolny dzień fryzjera

    16 września przypada światowy dzień fryzjera. Z tej okazji nauczyciele przedmiotów zawodowych zaplanowali uczniom zawodu technik usług fryzjerskich ciekawe zajęcia tematyczne - „Fryzury inspirowane jesienią”. Podczas tych zajęć uczniowie na przedmiotach zawodowych: wykonywali upięcia, szkicowali propozycje fryzur, rozmawiali o etapach wykonania zaprojektowanych upięć i ich utrwalenia oraz o procesach pielęgnacyjnych na skórę głowy i włosów. Analizowali również typ kolorystyczny jesieni.

    Mamy nadzieję, że zaproponowana forma zajęć tematycznych, szczególnie w uczniach klas najmłodszych wyzwoli kreatywność, która wiąże się z poszukiwaniem nowatorskich, twórczych rozwiązań w zakresie kompozycji fryzur, trendów kolorystycznych oraz stylizacyjnych, tak bardzo potrzebnych i poszukiwanych we współczesnym fryzjerstwie.

   Serdecznie dziękujemy młodzieży za podjęcie wyzwania i zapewniamy, że mamy w głowach wiele pomysłów na kolejne.

Zapraszamy całą społeczność uczniowską do lajkowania na szkolnym Facebooku najlepszej pracy, a wykonawca otrzyma nagrodę niespodziankę.

Justyna Szewiak-Puch, Dorota Kalinowska, Justyna Jaroszuk

 

Ogłoszenie

Wakacyjne staże zawodowe elektryków, mechaników i informatyków

W okresie od 5 lipca do 30 lipca 2021 r.  16 uczniów naszej szkoły odbywało ponadprogramowe staże zawodowe, realizowane w ramach projektu "Dziś stażysta jutro pracownik".

Programem byli objęci uczniowie z technikum w zawodzie technik elektryk (3 os.), technik mechanik (3 os.) i technik informatyk (10 os.).

Młodzież miała zapewnione zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz przejazd z Czartajewa do Białegostoku i z powrotem. Uczniowie otrzymali również miesięczne bilety autobusowe aby mogli dojeżdżać do miejsc odbywania stażu. 

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwało dwóch opiekunów, którzy wraz z koordynatorem projektu byli do dyspozycji młodzieży i służyli im pomocą w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Czytaj więcej...