Przejdź do treści
joomla blog

Świateczna paczka

świateczna paczkaSamorząd Uczniowski podjął decyzję, że wzorem ubiegłego roku, zrobi paczki świąteczne dla uczniów, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej. W związku z tym serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę akcję - zbieramy żywność o długim terminie ważności, słodycze, kosmetyki i środki czystości (właściwie to zbieramy wszystko, co mogłoby się przydać oraz nie ulegnie zniszczeniu w paczce). Zbiórka trwa od 28.11 do 15 grudnia. Rzeczy do paczek można przynosić do sali 26 lub 23. Paczki będą wręczane indywidualnie i anonimowo.

Mikołajki w ZST Czartajew

Mikołajki

Konkurs wiedzy o pszczelarstwie

Konkurs wiedzy o pszczelarstwiePopularyzować wśród młodzieży wiedzę o roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym, a także o możliwościach jej funkcjonowania w uprzemysłowionym rolnictwie miał na celu konkurs wiedzy pszczelarskiej, którego IV edycja odbyła się 23.11.2022 w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

Naszą szkolę reprezentowali dwaj członkowie szkolnego koła pszczelarskiego: Bartek Terebun i Michał Marciniuk – obaj z klasy II TEL.

W tym konkursie nie ma żadnych przegranych. A najważniejszy jest cel konkursu, czyli promocja pszczelarstwa i znajomość tych pożytecznych owadów – zaznaczył Andrzej Pleszuk, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWP.

Czytaj więcej...

X -jubileuszowa edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „ Bitwa na słowa”

X konkurs recytatorski24 listopada 2022 r. odbyła się X -jubileuszowa edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „ Bitwa na słowa”. Udział w niej wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w: Perlejewie, Czartajewie, Tołwinie, Platerowie, Dziadkowicach, Orli oraz szkoły nr 1 i 3 w Siemiatyczach.

Bitwę poprowadzili:
Maja Czarkowska – uczennica klasy II Technikum Usług Fryzjerskich i Dominik Borkułak – uczeń klasy IV Technikum elektrycznego.

Nad prawidłowością konkursu czuwało jury w składzie:
Pani Sylwia Pierlejewska - przewodnicząca jury, nauczyciel j. polskiego w naszej szkole,
Pani Zofia Stypułkowska - która była wieloletnim nauczycielem języka polskiego w naszej szkole,
Pani Elżbieta Smorczewska - pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księżnej Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach,
Pan Łukasz Kraujutowicz - muzyk, dyrygent, pracownik naszej szkoły.

W nastrój przepięknej twórczości naszego konkursowego bohatera – Wojciecha Młynarskiego, wprowadził wszystkich zebranych Pan Łukasz Kraujutowicz piosenką „ Idź swoją drogą”.

Czytaj więcej...