Przejdź do treści

„Rozwój kompetencji kluczowych - szansą na tworzenie społeczeństwa obywatelskiego”

„Rozwój kompetencji kluczowych - szansą na tworzenie społeczeństwa obywatelskiego”

    Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.Wartość projektu to 197 130 zł. 

Czytaj więcej...

Walentynkowy Bal Charytatywny – ZST i Przyjaciele

Walentynkowy Bal Charytatywny – ZST i Przyjaciele

    Kiedy święty Walenty wspiera świętego Mikołaja to nie może się nie udać. Dlatego Walentynkowy Bal Charytatywny, który odbył się 15 lutego w Sali Bankietowej EmkaDuo był niezwykle udanym przedsięwzięciem. Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele ZST, doskonale bawiąc się na balu, wspomagali Fundację św. Mikołaja i jej program stypendialny dla uczniów. O oprawę muzyczną zadbał DJ Osiej, o pyszne dania Pani Ewa, a dobrą zabawę zapewnili sobie goście.

    Mając na uwadze szczytny cel jakim jest zapewnienie stypendiów dla zdolnych uczniów Technikum w Czartajewie, bardzo się cieszymy, że tak wiele firm i osób wsparło naszą szkołę. Serdecznie dziękujemy: Moja Moda Siemiatycze – sklep Pani Doroty Jaszczuk; PH Iza - sklep z Biżuterią pani Toczko; Salon Jubilerski Marko; Cukiernia Słodka Fantazja - Beata Późniak; Foto - Studio Mioduszewscy; Salon Kosmetyczny Babskie Fanaberie; Studio Urody Małgorzata Kot; Salon Urody La La Lady – Emilia Lesner; Pizzeria Karolina- Józef Kosiński; Drogeria Nasza - Beata Kamińska; Sklep papierniczy Duduś - Renata Putko; Kwiaciarnia Storczyk; Zakład Cukierniczy Posławscy; Kwiaciarnia Kaktus - Radosław Raczyński; Kwiaciarnia Su-Dan - Danuta Suteniec; Kawiarnia Zaparzeni - Sylwia Dawidziuk; Sklep Domowe Klimaty- Elżbieta Łukasiuk; Zakład Fotograficzny Wysoccy; Dary Natury - Mirosław Angielczyk; Sklep 5-10-15 Zabawki; Kwiaciarnia La Flor - Monika Omelańczuk; Polser Siemiatycze; Partner AGD RTV Siemiatycze, Topaz Siemiatycze; Sklep Ewa - Ewa Kurylak; BSI Burger - Sylwester Godun; Kamila Stępkowska; Klaudia Szawkało; Pracownia fryzjerska ZST, Marcin Leszczyński.

    W te Walentynki okazali Państwo wielkie serce i my także prosto z serca, jeszcze raz w imieniu uczniów bardzo dziękujemy.

Walentynki 2020

"Do szczęścia nie jest potrzebne wygodne zycie, lecz zakochane serce" 14 lutego jest powszechnie znany jako Walentynki. To czas okazywania sobie uczuć i sympatii. Z tej okazji w naszej szkole działała poczta walentynkowa i można było skosztować słodkości. Niekwestionowaną atrakcją była akcja "przyjdź na czerwono ubrany a nie będziesz odpytywany". Każdy obecny tego dnia w szkole uczeń mając na sobie czerwone elementy ubioru nie był proszony do odpowiedzi. Nad całością wydarzenia czuwały wychowawczynie Justyna Jaroszuk i Justyna Wojtkowska wraz z młodzieżą z klas I TUF i I TAK. Dziekujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję i życzymy ogromu miłości, nie tylko w dniu zakochanych!

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

    11 lutego 2020 roku jest obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu i właśnie w tym dniu rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl zajęć profilaktycznych w tym temacie. Podczas spotkań na przedmiotach zawodowych, zajęciach z informatyki i kompetencji personalnych i społecznych młodzież tworzy mapy myśli, analizy SWOT dotyczące Internetu, ogląda materiały edukacyjne zamieszczone w Internecie. Mamy też czas na prowadzenie pogadanek dydaktycznych oraz dyskusji np. na temat opublikowanego ostatnio raportu „Problematyczne używanie Internetu przez młodzież”.

Czytaj więcej...

„Szkoła Inteligentnej Energii” - ZST w Czartajewie laureatem konkursu

Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie w ramach konkursu Fundusz Naturalnej Energii realizowanego przez GAZ-SYSTEM w partnerstwie z Fundacją „Za górami, za lasami” stanie się posiadaczem ekologicznych i przyjaznych środowisku  lamp solarnych.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło łącznie 201 wniosków o dofinansowanie. Jury wybrało finałowych 25 projektów - po pięć z każdego województwa. Oceniany był potencjał proekologiczny projektów, zasięg planowanych działań oraz innowacyjne podejście do potrzeb lokalnych.

Postawienie lamp poprawi bezpieczeństwo oraz znacznie obniży koszty energii. Lampy korzystają wyłącznie ze źródeł energii odnawialnej słońca co pozytywnie wpływa na stan środowiska.