Przejdź do treści
joomla blog

Studniówka 2023

XX Edycja Konkursu o Puchar Patrona Szkoły

Konkurs o Puchar Patrona SzkołyDnia 19.01.2023 r. w Zespole Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie odbyła się XX  Edycja Konkursu o Puchar Patrona Szkoły. W rywalizacji wzięły udział:

  • Klasa I Technik Architektury Krajobrazu i Technik Usług Fryzjerskich z wychowawcą Panem Rafałem Szyszko,
  • Klasa I Technik  Mechanik i Technik Ekonomista z wychowawcą Panią Sylwią Pierlejewską,
  • Klasa I Technik Informatyk wychowawcą Panem Mariuszem Szulcem,
  • Klasa I Technik Elektryk z wychowawcą Panią Iwoną Poletyło.

    Czytaj więcej...

Zajęcia koła naukowego z języka angielskiego - projekt "Technologie innowacyjne przyszłością ZST w Czartajewie"

Zajęcia koła naukowego z języka angielskiegoW ramach projektu "Technologie innowacyjne przyszłością ZST w Czartajewie", uczniowie klas pierwszych technikum architektury krajobrazu i technikum usług fryzjerskich uczestniczą w zajęciach koła naukowego z języka angielskiego. 30-godzinny kurs prowadzi do rozwoju kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych, takich jak: porozumiewanie się w języku obcym w różnych sytuacjach czy autoprezentacji. Zajęcia realizowane są w małej 9 osobowej grupie, co pozwala na przełamanie barier w komunikowaniu się w języku angielskim. W ramach zajęć położony jest nacisk na naukę słownictwa branżowego co znacznie ułatwi komunikowanie się z potencjalnym klientem zagranicznym.

Czytaj więcej...

Zajęcia z doradztwa zawodowego - projekt Technologie innowacyjne przyszłością ZST w Czartajewie

Indywidualne Doradztwo Edukacyjno - Zawodowe     Grupa 50 uczniów w zawodzie technik usług fryzjerskich, technik ekonomista i technik architektury krajobrazu korzysta z bezpłatnego Indywidualnego Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego w ramach projektu Technologie innowacyjne przyszłością ZST w Czartajewie. Podczas spotkań z Doradcą Zawodowym uczniowie uzyskują wsparcie w wyborze dalszej ścieżki edukacji i kariery. Poznają swoje predyspozycje zawodowe oraz mocne i słabe strony.

Czytaj więcej...

Uczniowie technikum enegetyki odnawialnej na Targach Solar Energy Expo

Targi Solar Energy Expo18 stycznia 2023  klasa Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej uczestniczyła w Targach Solar Energy Expo odbywających się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.   Zaproszenie  do udziału w tej imprezie zawdzięczamy naszej lokalnej firmie El-Staw, będącej jednym z uczestników targów. Na dużej powierzchni wystawienniczej liczące się firmy z branży odnawialnych źródeł energii prezentowały swe produkty oraz technologie. Dzięki temu uczniowie mogli zapoznać się z nowymi trendami  oraz  urządzeniami jakie pojawiły się w branży w ostatnim czasie.

Chcielibyśmy podziękować P. Adamowi Stawieckiemu z umożliwienie udziału uczniom w targach.

Czytaj więcej...