Przejdź do treści
joomla blog

Uczeń technikum elektrycznego nagrodzony w programie „Bosch Termotechnika Szkoli”

Uczeń technikum elektrycznego nagrodzony w programie „Bosch Termotechnika Szkoli” Uczeń klasy IV Technikum Elektrycznego Łukasz Kot otrzymał nagrodę za pierwsze miejsce w teście on-line programu „Bosch Termotechnika Szkoli” – testu dotyczącego rekuperacji. Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w tym projekcie. Program ten ma za zadanie zapoznać uczniów z nowoczesnymi technikami ogrzewania: kotłami kondensacyjnymi, techniką wentylacyjną oraz pompami ciepła. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przechodzą szkolenie, a następnie rozwiązują test on-line. Nagrodą za pierwsze miejsce był detektor firmy Bosch.
     Gratulujemy zwycięzcy i życzymy sukcesów w kolejnych testach.

Wycieczka w ramach projektu

wycieczka klasy I Technikum Architektury Krajobrazu   W dniu 23 marca 2023 roku odbyła się wycieczka klasy I Technikum Architektury Krajobrazu do Brwinowa, Podkowy Leśnej i Nadarzyna. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu ,,Technologie innowacyjne przyszłością ZST w Czartajewie’’.

    Najbardziej zachwyciła nas Podkowa Leśna. To bardzo wyjątkowe miejsce na które składa się wiele czynników począwszy od architektury i jej detali, poprzez ogrody i ulice. Podkowa Leśna powstała w okresie międzywojennym, w nawiązaniu do angielskiej koncepcji urbanistycznej i społecznej miasta - ogrodu Ebemezera Howarda.

Czytaj więcej...

Relacja z wizyty studyjnej w Norwegii

Relacja z wizyty studyjnej w NorwegiW dniach 20-22 marca 2023 r odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli polskich partnerów projektu w Norwegii. Wizyta była realizowana w ramach projektu: „Opracowanie i wdrożenie skutecznego modelu podnoszenia praktycznych umiejętności zawodowych uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami” finansowanego ze środków otrzymanych od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Edukacja.

7-osobowa grupa przedstawicieli polskich partnerów wzięła udział w wizycie studyjnej będącej jednocześnie spotkaniem projektowym z naszym norweskim partnerem Changemaker Education.

Czytaj więcej...

Uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego z naszej szkoły na Wojskowych Targach Służby i Pracy

Wojskowe Targi Służby i PracyPo raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zorganizowały Wojskowe Targi Służby i Pracy. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi, w których uczestniczyła klasa druga Oddziału Przygotowania Wojskowego z naszej szkoły odbyły się 17 marca w Wysokiem Mazowieckiem.

Czytaj więcej...

Patroni Roku 2023

Rok 2023 rokiem Wojciecha Korfantego, Pawła Edmunda Strzeleckiego, Aleksandra Fredry, Aleksandry Piłsudskiej, Maurycego Mochnackiego, Jadwigi Zamoyskiej i Jerzego NowosielskiegoSejm RP podjął uchwałę na mocy, której w roku 2023 wybrano Patronów: Wojciecha Korfantego, Pawła Edmunda Strzeleckiego, Aleksandra Fredry, Aleksandry Piłsudskiej, Maurycego Mochnackiego, Jadwigi Zamoyskiej i Jerzego Nowosielskiego.

Czytaj więcej...