Przejdź do treści

Akcja "Szkoła na medal"

    Nasza szkoła została zgłoszona do nagrody Szkoła Roku w akcji "Szkoła na medal". W kategorii szkół średnich wygra ta, która jest najbardziej przyjazna uczniom i rodzicom i otrzyma najwięcej głosów. Sama nominacja jest dla nas dużym wyróżnieniem, ale oczywiście chcielibyśmy wygrać.

Głosowanie będzie trwało do wtorku, 30 listopada do godz. 20.00 i wtedy okaże się, która szkoła przechodzi do kolejnego etapu. Poniżej link pod którym można oddać głos i zachęcamy żeby to zrobić. Dodatkowo z naszej szkoły zostało nominowanych 4 nauczycieli do nagród indywidualnych: p. Mariusz Szulc, p. Marta Tymińska - Kacprowska, p. Rafał Szyszko, p. Walentyna Homanowska – zachęcamy do oddania głosów również na te osoby.

https://poranny.pl/p/kandydaci/szkola-na-medal%2C1010465/?groupId=97137  

NAWADNIANIE NA STADIONIE ZST

   Stadion lekkoatletyczny w Czartajewie posiada już system automatycznego nawadniania. Na płycie boiska zainstalowano 18 zraszaczy firmy Hunter. To najnowsza technologia, która sprawia, że system nawadniania jest inteligentny i bardzo wydajny. Sterownik łączy się z najbliższą stacją meteorologiczną i pobiera aktualne dane dotyczące między innymi opadów atmosferycznych, siły wiatru i wilgotności. Jeżeli tego dnia prognozowane są opady deszczu lub silny wiatr, wówczas sterownik wstrzyma zaplanowane wcześniej podlewanie lub ewentualnie je skróci. Zamontowane rozwiązanie jest przyjazne środowisku. Oszczędzamy wodę oraz co równie istotne, oszczędzamy na rachunkach za nią. Automatyczna instalacja podlewania murawy stadionu pozwoli na odpowiednie utrzymanie stanu trawy.

System został sfinansowany ze środków przekazanych przez powiat siemiatycki, za co serdecznie dziękujemy.

Konkurs fotograficzno-plastyczny

Prace szkolnego koła rękodzieła już w sprzedaży

Szkolne Koło Rękodzieła "ZST CUDAWIANKI" zaprasza do zakupu ręcznie wykonanych ozdobnych dyń i stroików ze zniczem. Zebrane fundusze zostaną wpłacone na konto FUNDACJI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA z przeznaczeniem na stypendia dla uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji uzyskasz i dokonasz zakupu w szkolnej bibliotece.

Fotogaleria prac przeznaczonych na sprzedaż na szkolnym facebooku.

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Augustowie

    W dniu 20.10.2021r. po raz pierwszy w historii reprezentacja ZST Czartajew pojechała do Augustowa w celu rywalizacji w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po przejechaniu ponad 200km ujrzeliśmy fajne widoki, pięknie ukształtowany teren ze średnimi warunkami atmosferycznymi – miejsce rozgrywania zawodów potocznie określane jako „patelnia” augustowska. Biegaliśmy 6x1500m w składzie: Majewski Marek, Muczko Bartosz, Majewski Mateusz, Zdrojewski Adrian, Bolc Adrian, Boguszewski Jakub, Andrzej Porzeziński. Ostatecznie zajęliśmy XVI miejsce w województwie podlaskim. Najlepsze wyniki osiągnęli: 1. Majewski Marek 4:42, 2. Muczko Bartosz 4:45, 3. Majewski Mateusz 5:12.