Przejdź do treści

UWAGA KONKURS, CONTEST, WETTBEWERB, CONCOURS, соревнование!!!

     Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Celem tego międzynarodowego święta jest motywowanie Europejczyków do ustawicznej nauki języków obcych oraz szerzenia wiedzy o różnorodności językowej i kulturowej Europy.

Nasza szkoła będzie również uczestniczyć w obchodach tego święta. W tym roku szkolnym nauczyciele języków obcych przygotowali dla Was konkurs online z nagrodami. 

Na czym on polega:

  • Quiz z pytaniami o krajach europejskich został udostępniony uczniom poprzez dziennik elektroniczny w ramach usługi Office 365: Forms,
  • Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał link do konkursu, który będzie aktywny tylko we czwartek (24 września 2020 r.) od godziny 20.00 do 20.30,
  • Uczniowie z najwyższymi wynikami otrzymają nagrody rzeczowe i super fajne oceny cząstkowe z dwóch języków obcych, których uczą się.

Zwycięzcami quizu zostali: Piotr Ludwiczuk (94%) oraz Jakub Kaliszuk (94%).

Wszyscy pozostali uczestnicy quizu w nagrodę za udział otrzymają super fajne ocen z języków obcych, których się uczą.

GRATULUJEMY!

Uczniowie ZST Czartajew w Grecji

     20 września 2020 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie pod opieką nauczycieli wyjechała do Grecji w ramach projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS POWER. 

    Po długiej podróży grupa przybyła na miejsce, do hotelu na Riwierze Olimpijskiej w miejscowości Nei Pori, w godzinach popołudniowych 21 września. Już następnego dnia młodzież realizowała program kulturowy, na który składała się m. in. wycieczka do Litochoro, malowniczo położonej miejscowości, obok której znajduje się park narodowy masywu gór Olimp. Uczniowie odbyli górską wędrówkę wąwozem Enipeas, podczas której podziwiali piękne wodospady i jeziorka zwane Wanną Afrodyty. Po powrocie do hotelu był czas na spacery po plaży oraz kąpiel w Morzu Egejskim. Następnie młodzież uczestniczyła w lekcji języka greckiego. 

     Jest to pierwsza z dwóch zaplanowanych dwutygodniowych mobilności. W projekcie będzie uczestniczyć 23 uczniów, którzy w Grecji będą zdobywać i wzmacniać kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie wielojęzyczności, kompetencje cyfrowe, osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się oraz kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej. Realizowany na miejscu program zajęć wpisuje się w podstawę programową kształcenia ogólnego i związany jest z kulturą, tolerancją.

Pełniejsza relacja z wyjazdu w zakładce Praktyki i staże zagraniczne -> PO WER oraz na szkolnym profilu Facebook.

Wyniki wyborów

   22 września odbyły się wybory opiekuna Samorządu. Uczniowie zdecydowali, że w roku szkolnym 2020/2021 opiekunami będą: Pani Sylwia Pierlejewska i Pan Mirosław Samosiuk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

Wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego

    We wtorek (22 września) na przerwach o godzinie 11.30 i 12.30 odbędą się wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

    Przypominamy, że dotychczasowymi opiekunami są Pani Sylwia Pierlejewska i Pan Rafał Szyszko.

    Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.

UWAGA CHALLENGE !!!

 

     Drodzy Uczniowie, wydarzenie bez precedensu! Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nauczyciele rzucają wyzwanie i chcą się z Wami zmierzyć w bieganiu. Zasady są proste:

  • 13 października o godzinie 15.00 na Stadionie Lekkoatletycznym spotka się pięcioosobowa drużyna nauczycieli i pięcioosobowa drużyna uczniów.
  • Bieg trwa 5 godzin, wygrywa drużyna, która w tym czasie przebiegnie dłuższy dystans.
  • Każda osoba z drużyny biegnie tylko raz - bez ograniczeń czasowych (nie ma możliwości powtórnego biegania przez tego samego członka drużyny).
  • Oprócz satysfakcji i wiekopomnej sławy przewidziana jest też nagroda - niespodzianka dla zwycięskiej drużyny. 
  • Wystawcie do pojedynku najlepszych biegaczy, bo drużyna nauczycieli jest już skompletowana i gotowa do walki.
    Osoby, które chcą podjąć wyzwanie zgłaszają się do Pana Rafała Szyszko do 24 września.