Przejdź do treści

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Augustowie

    W dniu 20.10.2021r. po raz pierwszy w historii reprezentacja ZST Czartajew pojechała do Augustowa w celu rywalizacji w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po przejechaniu ponad 200km ujrzeliśmy fajne widoki, pięknie ukształtowany teren ze średnimi warunkami atmosferycznymi – miejsce rozgrywania zawodów potocznie określane jako „patelnia” augustowska. Biegaliśmy 6x1500m w składzie: Majewski Marek, Muczko Bartosz, Majewski Mateusz, Zdrojewski Adrian, Bolc Adrian, Boguszewski Jakub, Andrzej Porzeziński. Ostatecznie zajęliśmy XVI miejsce w województwie podlaskim. Najlepsze wyniki osiągnęli: 1. Majewski Marek 4:42, 2. Muczko Bartosz 4:45, 3. Majewski Mateusz 5:12.

BIEG PO BEZPIECZNE WAKACJE

bieg po bezpieczne wakacjeW dniu 17.06.2021r. na stadionie ZST Czartajew o godz. 11.00 odbył się bieg na 1500m w ramach akcji „Bieg po bezpieczne wakacje” propagowanym przez Powiatową Komendę Policji w Siemiatyczach.

Bieg realizowany jest w ramach programu profilaktycznego „Mam wybór... wybieram rozsądek”. To nazwa programu profilaktycznego, w ramach którego policjanci wspierani przez pracowników innych instytucji edukują młodzież, z tematyki związanej z zagrożeniami i konsekwencjami jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków. Funkcjonariusze postawili sobie za cel uświadomienie młodych osób w związku z tym zagrożeniem i pokazanie alternatywy na spędzanie wolnego czasu.

Mimo prawie półrocznej absencji na realnych zajęciach wychowania fizycznego, grupka 14 śmiałków wystartowała aby wypróbować swoje siły.

Pierwszą serię wygrał zdecydowanie Adrian Bolc z wynikiem 6:06,44. Drugą serię zdominował Marek Kubeł z wynikiem 5:18,48 zwyciężając z Mateuszem Majewskim 5:20,00 i Bartoszem Muczko 5:22,27.

Najlepszymi z dwóch serii okazali się zwycięzcy drugiej serii: