Przejdź do treści

Udany występ drużyny ZST Czartajew na turnieju wojewódzkim futsalu w Siemiatyczach

    Drużyna Futsalu ZST w Czartajewie w dniu 10.12.2019r. była gospodarzem turnieju wojewódzkiego, który został rozegrany na hali widowiskowej w Siemiatyczach. Pierwszy mecz zagrała z ZS w Niećkowie pokazując wysokie umiejętności techniczno – taktyczne i już w pierwszej połowie „powaliła” rywala na kolana wynikiem 4:1. W drugiej połowie zespół z Niećkowa próbował odrobić straty ale ostatecznie ZST Czartajew wygrał mecz 6:3. Drugi mecz z ZSCKR w Janowie rozpoczął się dla nas niekorzystnie.

Tracimy pierwsi bramkę, następnie strzelamy bramkę samobójczą. Dwoimy się i troimy na polu gry i Majewski Mateusz i Zazuliński Kacper strzelają bramki wyrównując wynik. Obie drużyny ambitnie grają wskutek czego dochodzi do wielu fauli. Na koniec z karnego tracimy następną bramkę. Druga połowa to jedno wielkie zmaganie. Pod koniec meczu Kacper Zazuliński (nasz najlepszy zawodnik) wskutek drugiej żółtej kartki dostaje czerwoną i musi zejść z boiska. Ponadto drużyna gra przez 2 minuty w osłabieniu ale Motylewicz Mateusz, Zieleniewski Dorian i Kryński Rafał z poświeceniem bronią bramkę i przeprowadzają kontry wskutek czego wynik pozostaje bez zmian. Po odbyciu kary na boisko wchodzi kapitan zespołu Krystian Kryński i strzela w ostatniej minucie wyrównującą bramkę. Mecz kończymy remisem 3:3. Trzeci mecz graliśmy z I LO w Łapach. Zmęczeni, poobijani zawodnicy z animuszem weszli na boisko z zamiarem rozbicia Łap już na początku. Jednak trafili na zdecydowany opór i pierwsza połowa meczu skończyła się remisem. Dopiero w drugiej połowie „posypały” się bramki strzelane przez: Pawła Jankowskiego (1), Krystiana Kryńskiego (2). Wygrywamy z Łapami 4:1.

     Był to najbardziej udany Turniej Wojewódzki od 2 lat (2 zwycięstwa i 1 remis) ZST Czartajew reprezentowali: Kryński Krystian (5 bramek), Zazuliński Kacper (4 bramki), Jankowski Paweł (2 bramki), Kryński Rafał (1 bramka), Majewski Mateusz (1 bramka), Zieleniewski Dorian, Roguziak Dominik, Motylewicz Mateusz, Majewski Marek, Mickiewicz Adrian, Grzyb Damian oraz bramkarze Tołwiński Marcin, Sakowski Dawid.