Przejdź do treści

Wojewódzki turniej futsalu

Wojewódzki turniej futsaluDrużyna Futsalu ZST w Czartajewie w dniu 24.02.2020r. wyjechała do Łap w celu rozegrania pierwszego turnieju wojewódzkiego w 2020r. Wydarzenie sportowe odbyło się na wymiarowej, ładnej hali ZSM w Łapach. Rozgrywki stały na wysokim poziomie bo graliśmy ze szkołami o profilach sportowych. Pierwsze spotkanie graliśmy z ZSOiTS Białystok. Od początku ambitnie rzuciliśmy się do walki zmuszając przeciwnika do „murowania” bramki. Przez całą pierwszą połowę nasi zawodnicy dominowali na boisku. Brakowało jednak szczęścia: słupki, poprzeczki itp. Po długiej walce Kacper Zazuliński strzela oczekiwaną bramkę. Wygrywamy pierwszą połowę 1:0. W drugiej części sytuacja się odwraca i drużyna białostocka kontratakuje i systematycznie wypiera nas z boiska strzelając po kolei trzy bramki. Zmęczenie, brak zmian (2 zawodników rezerwowych) i niecałe 3 min do końca. Jednak przerwa techniczna udzielona dla naszej drużyny mobilizuje do walki. Na wygraną jest mała szansa ale remis jest możliwy...

- i tak się też dzieje! W ciągu 2 minut padają dwie bramki zdobyte przez Doriana Zieleniewskiego i Krystiana Kryńskiego.

Drugi mecz zagraliśmy z III-LO Białystok, który okazał się dużo lepszą drużyną, a my po ciężkim wcześniejszym spotkaniu nie mieliśmy sił aby zagrać na podobnym poziomie. Honorową bramkę strzela Dorian Zieleniewski. Drużna nasza zagrała w składzie: Majewski Mateusz, Zazuliński Kacper, Zieleniewski Dorian, Motylewicz Mateusz, Kryński Rafał, Kryński Krystian (kapitan), Sakowski Dawid (bramkarz). Najwięcej bramek strzelił w tym turnieju Zieleniewski Dorian (2 bramki) i po 1 bramce Kryński Krystian oraz Zazuliński Kacper.