Przejdź do treści

Siódmy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

1 marca po raz siódmy odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym tropem” na trasie Perlejewo – Granne. Na starcie stanęło ponad 200 osób biegających na dwóch dystansach: 1963 metry - symbolizującym datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – sierżanta Józefa Franczaka pseudonim Lalek i dłuższym, liczącym 5000 metrów. Celem biegu jest uczczenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963. Udział w tym patriotycznym wydarzeniu wzięli również jak co roku uczniowie naszej szkoły. Przed biegiem zapalono znicze i złożono kwiaty na grobie Żołnierzy Wyklętych, którzy zginęli 18 sierpnia 1945 roku w Miodusach Pokrzywnych w zwycięskim boju z grupą operacyjną NKWD, LWP i Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. 

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali koszulkę z grafiką o tematyce Żołnierzy Wyklętych, pamiątkowy medal oraz pakiety patriotyczne.