Przejdź do treści

Uczeń ZST w Czartajewie finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Radomiu

    Przez cały rok najlepsi sportowcy w Polsce walczyli na mitingach ogólnopolskich i innych centralnych imprezach, aby uzyskać możliwość startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski U-18). Prawo startu miało 24 zawodników z najlepszymi rezultatami w poszczególnych konkurencjach. Marek Kubeł, uczeń klasy II TI podjął to wyzwanie i poprawiając systematycznie swoje wyniki zakwalifikował się do tych najważniejszych w kraju zawodów. Lekko nie było, Marek balansował w rankingach pomiędzy 3 a 30 miejscem. Ostatecznie zakwalifikował się na dwóch dystansach: 110 m i 400 m przez płotki. Ze względów taktycznych zrezygnował z biegu na 110 m pł. Podczas biegu na 400 m pł panowały bardzo niekorzystne warunki (wiatr -5m/s do -7m/s) co było dużym utrudnieniem dla Marka biegającego stylem techniczno - rytmicznym. Ostatecznie zajął VII miejsce w swoim roczniku z wynikiem 59,20 s. Marek był jedynym reprezentantem z powiatu siemiatyckiego, który zakwalifikował się na finał mistrzostw Polski i walczył z najlepszymi sportowcami. Dzięki temu startowi nabrał doświadczenia, które przyda się w przyszłym roku do walki w tej samej kategorii wiekowej U-18.

UWAGA CHALLENGE !!!

 

     Drodzy Uczniowie, wydarzenie bez precedensu! Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nauczyciele rzucają wyzwanie i chcą się z Wami zmierzyć w bieganiu. Zasady są proste:

  • 13 października o godzinie 15.00 na Stadionie Lekkoatletycznym spotka się pięcioosobowa drużyna nauczycieli i pięcioosobowa drużyna uczniów.
  • Bieg trwa 5 godzin, wygrywa drużyna, która w tym czasie przebiegnie dłuższy dystans.
  • Każda osoba z drużyny biegnie tylko raz - bez ograniczeń czasowych (nie ma możliwości powtórnego biegania przez tego samego członka drużyny).
  • Oprócz satysfakcji i wiekopomnej sławy przewidziana jest też nagroda - niespodzianka dla zwycięskiej drużyny. 
  • Wystawcie do pojedynku najlepszych biegaczy, bo drużyna nauczycieli jest już skompletowana i gotowa do walki.
    Osoby, które chcą podjąć wyzwanie zgłaszają się do Pana Rafała Szyszko do 24 września.