Przejdź do treści

REKORDY ZST W LEKKIEJ ATLETYCE

    Przy sali gimnastycznej pojawiła się tablica rekordów ZST Czartajew w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Prezentuje ona najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły na zawodach szkolnych, powiatowych i wojewódzkich. Sięga ona lat siedemdziesiątych.

   Uwaga absolwenci, którzy osiągnęli wysokie wyniki w poszczególnych kategoriach. Sprawdźcie, czy nadal figurujecie na najwyższych pozycjach. A może pojawił się już ktoś, kto był szybszy, silniejszy czy wytrwalszy!

     Obecni uczniowie ZST, może Wy tez chcecie pojawić się na złotym polu? Trzymamy za Was kciuki!

Marek Kubeł nowym rekordzistą ZST Czartajew

Padł nowy rekord naszej szkoły znanej z tradycji lekkoatletycznych. Ustanowił go Marek Kubeł w biegu na 110 m pł. – 16,30 s (wcześniejszy rekord 16,7 s). Mimo pandemii i zajęć zdalnych z WF Marek pracował systematycznie w różnych warunkach. W sezonie wiosennym wszystkie imprezy sportowe dla młodzieży zostały zawieszone, więc trzeba było startować w wakacje (imprezy ogólnopolskie zostały przywrócone) Na przełomie czerwca i sierpnia Marek wystartował w czterech ogólnopolskich mitingach w Białymstoku. W dniu 8.08.2020r. wygrał w biegu na 400 m pł. z czasem 59,98 (rekord życiowy, wynik o 0,1 s słabszy od rekordu szkoły) a parę dni później, 13.08.2020r. ustanowił nowy rekord szkoły w biegu na 110m pł. Wysokie wyniki sportowe i zwyżkująca forma spowodowały, że powołano go do Kadry Województwa Podlaskiego na Mistrzostwa Polski LZS w Ciechanowie (28-29.08.2020r).

Mistrzostwa Polski Juniorów

Mistrzostwa Polski Juniorów.

            Na odbywających się w dniach 28-30 czerwca 2015 r. w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Polski Juniorów w L.A. Wicemistrzostwo Polski w konkursie pchnięcia kulą 4 kg. z wynikiem 14,64 m. zdobyła na nasza zawodniczka Karolina Nesterowicz. W konkursie rzutu dyskiem 1 kg. Anna Zduniewicz zajęła miejsce trzynaste osiągając odległość 36,10 m.

Dwa medale Mistrzostw Polski

Dwa srebra Mistrzostw Polski.

 

            Dwa srebrne medale wywalczyły nasze zawodniczki na Mistrzostw Polski LZS, które dobyły się 13 i 14 czerwca 2015 r. w Słubicach. Pierwszy zdobyła Marta Kubeł w biegu na dystansie 100 m. osiągając wynik 12,67 s. bijąc przy tym rekord życiowy.

Drugi wywalczyła Karolina Nesterowicz w pchnięciu kulą 4 kg. z wynikiem 14,27 m.

Bardzo dobry start zaliczyła również trzecia nasza reprezentantka na Mistrzostwach Anna Zduniewicz, która w konkursie rzutu dyskiem 1 kg. zajęła miejsce tuż za podium osiągając odległość 37,55 m., co jest Jej rekordem życiowym i jednocześnie nowym rekordem szkoły.

Startując w konkursie pchnięcia kulą zajęła miejsce dziesiąte z wynikiem 10,64 m.

 

Zgrupowanie Kadry Narodowej

             W dniach od 21 listopada do 2 grudnia 2015 r. roku nasza najlepsza zawodniczka Karolina Nesterowicz przebywała na zgrupowaniu kadry narodowej w Zakopanem. Tym samym rozpoczęła przygotowania do sezonu letniego oraz czekających Ją Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się 5 i 6 marca przyszłego roku w Toruniu.

                                                                                                   Rafał Szyszko.