Przejdź do treści

Projekt „Ekonomista i Informatyk na Europejskim Rynku Pracy”

     Realizowany przez naszą szkołę projekt „Ekonomista i Informatyk na Europejskim Rynku Pracy”, nr 2017-1-PL01-KA102-037775 dobiega końca, w związku z czym przyszedł także czas na finalizację procesu wielowymiarowej ewaluacji projektu, jego poszczególnych etapów, a także stopnia odniesionego sukcesu względem realizacji celów i założeń. Efektem przeprowadzonego procesu ewaluacji jest Raport ewaluacyjno-podsumowujący, który jest dostępny w wersji elektronicznej w załączniku do niniejszego posta oraz w wersji papierowej w szkolnym sekretariacie.

     Projekt jest realizowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Raport ewaluacyjno-podsumowujący do pobrania w formacie pdf: 

Ekonomista i Informatyk na Europejskim Rynku Pracy

Cała broszura do pobrania w formacie pdf: 

Ekonomiści i Informatycy na praktykach w Grecji - 10.11.2017

Ekonomiści i Informatycy na praktykach w Grecji - 10.11.2017

 

     Ostatni dzień pobytu w Grecji rozpoczęliśmy od podsumowania i zamknięcia praktyk zawodowych. Informatycy powtórzyli zdobytą wiedzę z zakresu sieci komputerowych, programowania, tworzenie stron, konfigurowania i naprawy sprzętu komputerowego. Ekonomiści natomiast mieli okazję powtórzyć wiedzę z zakresu prowadzenia ksiąg, rozliczeń, zbierania i analizy danych, przygotowywania dokumentacji i innych. Następnie uzupełniliśmy ostatnie wpisy w dzienniczkach praktyk i otrzymaliśmy certyfikaty. Nasz pobyt w Grecji dobiegł końca. Pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Czytaj więcej...

Ekonomiści i Informatycy na praktykach w Grecji - 09.11.2017

Ekonomiści i Informatycy na praktykach w Grecji - 09.11.2017

     Rankiem wyruszyliśmy do Palios Panteleimon – maleńkiej zabytkowej wioski usytuowanej na wysokości ok. 500 m n.p.m.

Czytaj więcej...

Ekonomiści i Informatycy na praktykach w Grecji - 08.11.2017

       Pogoda po raz pierwszy w trakcie naszego pobytu zaskoczyła wszystkich niemiło. Ranek powitał nas pochmurny i deszczowy. Zaplanowaną lokalną wycieczkę przełożyliśmy na jutro. Po południu zajęliśmy się ostatnimi tematami, które zostały nam do zrealizowania w trakcie praktyk.

      Ekonomiści kontynuowali prace nad sprawozdaniami, a także uczyli się obliczać wynagrodzenia według różnych systemów płac. Sporządzali deklaracje z tytułu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych oraz listy płac. Obliczali i interpretowali wskaźniki dotyczące zatrudnienia i wynagrodzeń. Bardzo pomocne w tych zadaniach okazały się nowo nabyte umiejętności wykorzystania tabel prze-stawnych.

      Informatycy zajęli się dziś zagadnieniami dotyczącymi konfiguracji sprzętu komputerowego, narzędziami do jego diagnozowania i naprawy. Zarządzali kontami użytkowników komputera, np. poprzez ustawianie i awaryjne łamanie haseł dostępu. Określali rodzaje awarii sprzętu komputerowego i wady działania lokalnych sieci komputerowych.

         Dzień zakończyliśmy dyskoteką, na której bawiliśmy się wspólnie z rówieśnikami z Polski i Grecji.