Przejdź do treści

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

 24 czerwca 2016 roku zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016 pan dyrektor Alfred Bajena odczytał list Starosty i Wicestarosty Siemiatyckiego skierowany z tej okazji do dyrekcji, nauczycieli, pracowników, rodziców oraz uczniów. Najlepsi uczniowie odebrali z rąk dyrektora świadectwa z wyróżnieniem, a wybrani otrzymali nagrody książkowe i dyplomy za szczególne osiągnięcia oraz aktywną pracę na rzecz szkoły. Na zakończenie, pan dyrektor życzył wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku.

 

Czytaj więcej...

Letnia sesja egzaminacyjna

Trwa letnia sesja egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach w ZSR Czartajewie.

Biorą w niej udział uczniowie klas:

II technikum ekonomicznego- pierwsza kwalifikacja A.35,

II technikum architektury krajobrazu – pierwsza kwalifikacja R.21,

II technikum informatycznego – pierwsza kwalifikacja E.12,

III technikum informatycznego – druga kwalifikacja E.13,

III technikum mechanicznego – pierwsza kwalifikacja M.19.

Czytaj więcej...

Spotkanie młodzieży z sędzią Sądu Rejonowego

      Dnia 8.06.2016 r. z inicjatywy Zespołu Wychowawców gościliśmy w naszej szkole Pana Jana Kapelka - sędziego Sądu Rejonowego w Siemiatyczach. 
     Pan sędzia przedstawił młodzieży strukturę sądu. Opowiedział jak wygląda przebieg postępowania sądowego, kto może w nim uczestniczyć i jakie kary może orzec sąd za popełnione przestępstwa lub wykroczenia. Opowiadał również o swoich doświadczeniach zawodowych. Poruszył tematy dotyczące edukacji prawnej młodzieży. Zwrócił uwagę na problem agresji w szkole, a także odpowiedzialności za własne zachowanie i związane z tym konsekwencje nieprzestrzegania norm prawnych.
     Po zakończeniu spotkania wszyscy nagrodzili naszego gościa brawami. Zapewne ta wizyta dla wszystkich obecnych była bardzo interesującym, bogatym i pouczającym przeżyciem.

Miejska Gra Profilaktyczna

   1 czerwca br. młodzież klasy pierwszej TI reprezentująca ZSR w Czartajewie uczestniczyła w Miejskiej Grze  Profilaktycznej organizowanej w Siemiatyczach w ramach Miejskich Obchodów Przeciwdziałania Uzależnieniom. Inicjatywa skierowana była do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
     W akcję Miasta Siemiatycze organizując stanowiska, konkurencje tematyczne i poczęstunek zaangażowały się: Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach, Ratownictwo Medyczne, Straż Graniczna z Mielnika oraz Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów IGNIS.

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krakowa

     W dniu 17 maja 2016 r. odbyła się wycieczka do Krakowa, w której uczestniczyła grupa uczniów z klas pierwszych TE i TuiSEO oraz trzecich TE, TI i TM pod opieką pana Andrzeja Gajko i pani Anetty Lenkiewicz. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Głównym zaś celem wyjazdu był udział w XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Jest to największy i najbardziej prestiżowy międzynarodowy towarzyski turniej siatkarski na świecie, który w tym roku rozgrywany jest w hali Tauron Arena. Wczesnym rankiem następnego dnia, po nocnym przejeździe z Krakowa, młodzież i opiekunowie pełni wrażeń i emocji wrócili do domu.

Czytaj więcej...