Przejdź do treści

Trening przedsiębiorczości i e-marketing

     28 października uczniowie klas II, III i IV w zawodzie technik ekonomista wraz z opiekunami p. Justyną Szewiak-Puch i p. Katarzyną Piotrowską uczestniczyli w szkoleniu Zanim zostanę przedsiębiorcą – trening przedsiębiorczości, Bezpłatne narzędzia do marketingu on-line (i nie tylko).

     Szkolenie prowadzone było przez pracowników Inkubatory AIP p. Łukasza Siemieniuka i p. Adama Gardockiego. Inkubatory AIP  powstały w 2004 roku z inicjatywy trzech kolegów z Łukowa – Jacka Aleksandrowicza, Mariusza Turskiego i Dariusza Żuka. Ich celem było stworzenie z Polski miejsca, gdzie można zacząć biznes w najłatwiejszy, najszybszy i najmniej ryzykowny sposób na świecie. (więcej informacji na stronie https://aipbialystok.inkubatory.pl)

     W trakcie szkolenia omówione zostały następujące zagadnienia:

Zanim zostanę przedsiębiorcą – trening przedsiębiorczości:

 •   prezentacja pomysłów na biznes,
 •  omówienie potencjalnych szans i zagrożeń danego pomysłu,
 • przedstawienie sposobów na reklamę danego przedsięwzięcia,
 • omówienie błędów popełnianych przez osoby przygotowujące reklamy,
 • analiza tekstów oraz reklam występujących na rynku,
 • omówienie pojęcia marka firmy,
 • ukazanie sposobów budowy wizerunku firmy.

Bezpłatne narzędzia do marketingu on-line (i nie tylko):

 • przedstawienie narzędzi do wstępnego zbadania zapotrzebowania na nasze usługi na rynku (google trends, google global market finder),
 • profesjonalny mailing jako sposób nawiązania relacji z klientem, omówienie etapów tworzenia mailingu, regulacji prawnych oraz narzędzi do optymalizacji mailingu,
 • google adwords i facebook - czyli jak stworzyć reklamę i zaistnieć w sieci,
 • tworzenie landing page - tani i efektywny sposób na pozyskanie klienta,
 • google analytics - dlaczego analityka jest kluczowa przy pozyskiwaniu klientów?

     Szkolenie umożliwiło uczniom poznanie obecnych trendów marketingowych oraz sposobów zwiększania efektywności działań e-marketingowych. Uczniowie, jak i opiekunowie dziękują Urzędowi Miasta Siemiatycze za zorganizowanie spotkania i liczą na kolejne równie ciekawe bezpłatne szkolenia w regionie.