Przejdź do treści

Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach

     Dnia 25 listopada 2016 roku uczniowie klas II, IV TE, I, II, III, IV TI, III TAK wraz z opiekunami A. Leszczyńską , J. Szewiak – Puch, K. Piotrowską oraz M. Szulcem wyjechali na Dzień Otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach. Podczas pobytu młodzież miała okazję spotkania się z przedstawicielami wszystkich wydziałów i kierunków studiów oraz studentami. Oprócz zapoznania z pełną ofertą edukacyjną oraz zasadami rekrutacji na rok akademicki 2017/2018, nasi uczniowie poznali budynek uczelni  uczestnicząc w grze terenowej przygotowanej przez studentów kierunku Kryminologia Stosowana.

     Młodzież naszej szkoły mogła przez chwilę  poczuć się studentami  i uczestniczyć w lekcjach akademickich przeprowadzonych w nowoczesnych aulach. Tematy wykładów: Czy demokracja wymaga rządów prawa?, dr Łukasz Święcicki, Internet rzeczy, mgr Zbigniew Młynarski, Badania satelitarne środowiska, dr Mirosław Meksuła.

     Relaksującym akcentem podsumowującym wyjazd był seans w kinie. Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili  do domu.

Artykuł na stronie UPH w Siedlcach, w którym jest również mowa o naszej szkole: czytaj artykuł