Przejdź do treści

Święto Patrona Szkoły

     Dzień 14 grudnia w naszej szkole był poświęcony naszemu Patronowi Władysławowi Stanisławowi Reymontowi. Po raz kolejny spotkaliśmy się by uczcić 149 rocznicę urodzin i 91 rocznicę jego śmierci.

     W tym roku Święto Patrona Szkoły przygotowała klasa pierwsza o profilu Technik Usług Fryzjerskich i Technik Informatyk. Przedstawiła zebranym prezentację multimedialną o życiu i twórczości Reymonta, podczas której mogliśmy również zobaczyć stylizacje postaci z powieści pisarza, przygotowane przez uczniów klasy pierwszej w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich pod opieką pani Justyny Jaroszuk – nauczyciela przedmiotów zawodowych. Kolejnym punktem spotkania było wspólne rozwiązanie testu dotyczącego biografii Patrona.

     Podsumowaniem tak ważnego wydarzenia w życiu szkoły, było wystąpienie Pana Dyrektora Alfreda Bajeny, który przekazał Puchar Przechodni na ręce przedstawicieli klas pierwszych, jak również podziękował młodzieży i ich opiekunom p. Justynie Szewiak-Puch – wychowawcy klasy ITI/TUF, p. Justynie Jaroszuk , p. Elżbiecie Rożuk oraz p. Marcie Tymińskiej – Kacprowskiej za przygotowanie szkolnego święta.