Przejdź do treści

Nowa hala Pronaru dla technika mechanika

Stare przysłowie mówi: "cudze chwalicie, swego nie znacie". Tymczasem absolwenci gimnazjum, którzy podejmują naukę w naszym zespole szkół, po ukończeniu technikum mechanicznego mają zapewnioną pracę na miejscu, w rodzinnym mieście, rodzinnych stronach - w przedsiębiorstwie PRONAR.

To dzięki tej potężnej inwestycji gospodarczej ówczesne władze powiatowe powiązały kształcenie w Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie z potrzebami na nowym rynku pracy. Uczniowie naszego technikum mechanicznego od kilku lat odbywają praktyki zawodowe w PRONARZE. Wielu z nich, po ukończeniu szkoły, znajduje tam pracę.

Zachęcamy rodziców, którzy już teraz zastanawiają się nad wyborem zawodu dla swoich dzieci, do skorzystania z oferty naszej Szkoły. Nauka w technikum mechanicznym w Czartajewie zapewnia wysoki poziom przygotowania zawodowego. Zdawalność egzaminów zawodowych należy do jednych z najwyższych w województwie.

Zapraszamy do naszego "mechaniaka". Zdobędziesz profesjonalne wykształcenie zawodowe  i znajdziesz pracę.

 

Firma Pronar wzbogaciła się o nową halę produkcyjną w Siemiatyczach. Uroczyste otwarcie odbyło się 30 grudnia minionego roku. W nowoczesnym obiekcie o powierzchni 4,5 h będą produkowane maszyny komunalne oraz recyklingowe. Znajdzie tu pracę około 200-250 osób. Obecnie przy produkcji maszyn na potrzeby gospodarki komunalnej pracuje tam 170 osób.

Podczas uroczystości, Sergiusz Martyniuk, prezes Rady Właścicieli spółki,  podkreślił jak istotna dla firmy była decyzja o rozbudowie fabryki w Siemiatyczach i jak pozytywnie wpłynie ona na całe przedsiębiorstwo i region. Zaznaczył, że firma wprowadza w nowej fabryce nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w zakresie produkcji maszyn. Mówił także o innych inwestycjach firmy Pronar, m.in. rozbudowie fabryki w Narewce, a także ukończeniu prac nad budową nowej fabryki w Hajnówce. Prezes podkreślił rolę państwa w funkcjonowaniu tak dużych przedsiębiorstw oraz wspieraniu i promowaniu ich na rynkach zagranicznych. Podkreślił, iż Pronar poprzez swoje działania, m.in.: własne Centrum Badawczo-Rozwojowe, siedem fabryk, nowoczesny park maszynowy, innowacyjne produkty, własne lądowisko staje się firmą pożądaną i „modną” na rynku, co za tym idzie produkuje lepiej i taniej, niż konkurencja.

za: http://www.polska-ziemia.pl/2017/01/04/nowa-hala-pronaru/

Fabryka w Siemiatyczach jest jedną z siedmiu nowoczesnych fabryk, jakie posiada Pronar. Firma istnieje od 1988 r. w swoich fabrykach zatrudnia w sumie ponad 2 tysiące osób. Pronar jest liderem w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej z blisko 50-procentowym udziałem w polskim rynku oraz liczącym się w świecie producentem kół do maszyn rolniczych i komunalnych, elementów pneumatyki i hydrauliki siłowej, osi do przyczep, a także profili stalowych i elementów z tworzyw sztucznych.
 
Firma posiada sieć dealerską we wszystkich krajach Unii Europejskiej, Skandynawii i Rosji. Swoje produkty eksportuje do ponad 60 krajów, m.in. na kontynent afrykański, do obu Ameryk czy Nowej Zelandii.
 
Zakład Produkcyjny Pronar w Siemiatyczach w cyfrach:
  • Ogólna powierzchnia całej fabryki: 118 369 m2

  • Powierzchnia hal produkcyjnych: 48 000 m2

  • Kubatura hal produkcyjnych: 530 000 m3 Typ działalności: produkcja maszyn komunalnych i recyklingowych.