Przejdź do treści

Budowa Orlika Lekkoatletycznego już za rok

     Już w przyszłym roku przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie rozpocznie się budowa nowoczesnego Orlika Lekkoatletycznego.   Zakres rzeczowy tego zadania obejmuje:

  • budowę bieżni okrężnej 4 – torowej o dł. 400 m, wraz z 6 torowym odcinkiem bieżni  prostej 100m z prefabrykowanej wykładziny kauczukowej – 13-14 mm,
  • renowację boiska do piłki nożnej z trawy naturalnej,
  • budowę rowu z wodą do biegu z przeszkodami,
  • budowę dwustronnej, dwuścieżkowej skoczni do skoku w dal i trójskoku oraz skoczni do skoku wzwyż,
  • budowę rzutni do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem oraz oszczepem,
  •  budowę dwustronnej skoczni do skoku o tyczce.

     Bieżnia wokół boiska będzie wykonana wraz z systemem odwadniającym i zostanie ogrodzona panelami stalowych. Cały obiekt będzie oświetlony i wyposażony w trybunę oraz zaplecze sanitarno – szatniowe, małą architekturę i wyposażenie lekkoatletyczne.

     Obok planowanego stadionu lekkoatletycznego funkcjonuje już otwarte w tym roku boisko wielofunkcyjne. W ten sposób przy naszej szkole powstanie nowoczesny kompleks sportowy, jedyny taki w całej części południowej Województwa Podlaskiego. Będzie to obiekt certyfikowany kategorii VA.