Przejdź do treści

VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Bitwa na Słowa"

Czartajew, dnia 30.10.2018 r.

Nauczyciele języka polskiego szkół gimnazjalnych i podstawowych
 powiatu siemiatyckiego i okolic

Szanowni Państwo!

Zespół Szkół Technicznych im W. St. Reymonta w Czartajewie serdecznie zaprasza uczniów klas gimnazjalnych i szkół podstawowych do wzięcia udziału w:

VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim

„Bitwa na słowa”,

który odbędzie się 28.11.2018r. (środa) o godz. 9.00. w świetlicy internatu ZST w Czartajewie. Przewidywany czas trwania konkursu ok. 3h ( w zależności od liczby uczestników).

W związku ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Rzeczypospolitą Polską 11 listopada 1918 r. chcielibyśmy zadedykować tegoroczną VI edycję konkursu poezji niepodległościowej, by wspólnie świętować ten jubileusz.

Dobór autora i tytułu wiersza pozostawiamy Państwu. Niech poprzez śpiew i recytację zostanie złożony hołd „tym wszystkim, którzy w latach zmagań o wolną i niepodległą Polskę dali świadectwo swej miłości do ojczyzny”.

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania będą wpływały na dalszą integrację środowiska nauczycieli i młodzieży wszystkich szkół zaproszonych do udziału w konkursie.

Do powyższego pisma dołączamy Regulamin konkursu, kartę zgłoszenia uczniów oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w regulaminie i na stronie zst.czartajew.pl w zakładce Konkursy 2018/2019 - Konkurs Recytatorski

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie!

"Bitwa na słowa" - regulamin konkursu

Regulamin V Międzygimnazjalnego

Konkursu Recytatorskiego

 „Bitwa na słowa”

 I. ORGANIZATORZY:

 Zespół Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie

 II . CELE KONKURSU:

1. Popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej

2. Zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami.

3. Odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich wśród uczniów gimnazjum.

4. Rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie.

5. Promowanie młodych talentów.

6. Integrowanie społeczności szkół gimnazjalnych oraz rozwijanie współpracy ze środowiskiem.

 III. TERMIN I MIEJSCE:

Termin zgłaszania uczestników - w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada 2017 roku na adres:

Zespół Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie

ul. Długa 130

17 – 300 Siemiatycze

woj. podlaskie

Sekretariat:  tel.: (085) 655 28 70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

V Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski "Bitwa na słowa"

Czartajew, dnia 24.10.2017 r.

 Nauczyciele języka polskiego szkół gimnazjalnych

 powiatu siemiatyckiego i okolic

Szanowni Państwo!

Zespół Szkół Technicznych im W. St. Reymonta w Czartajewie serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do wzięcia udziału w:

V Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim

„Bitwa na słowa”,

który odbędzie się 27.11.2017r. (poniedziałek) o godz. 9.00. w świetlicy internatu ZST w Czartajewie. Przewidywany czas trwania konkursu ok. 3h
(w zależności od liczby uczestników).

Myślą przewodnią tegorocznego konkursu są słowa piosenki autorstwa Lecha Stawskiego: „…Pod polskim niebem w szczerym polu wyrosły, Ojczyste kwiaty, w ich zapachu, urodzie jest Polska…”. Mamy nadzieję, że będzie to doskonała wskazówka do wyszukania odpowiedniego utworu poetyckiego, gdyż w tym roku dobór autora i tytułu wiersza pozostawiamy właśnie Państwu.

Jest to już piąta edycja „Bitwy na słowa” i cieszymy się, że taka forma popularyzacji poezji wśród młodzieży zyskuje coraz większe zainteresowanie.

Naszym celem jest pobudzenie młodego pokolenia do aktywnych poszukiwań repertuarowych i twórczego uczestnictwa w kulturze. Chcielibyśmy również przyczynić się do wzmacniania więzi z własnym narodem, jego historią, tradycją i wartościami.

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania będą wpływały na dalszą integrację środowiska nauczycieli i młodzieży wszystkich szkół zaproszonych do udziału w konkursie.

Do powyższego pisma dołączamy Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia uczniów.

Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w regulaminie i na stronie www.zsr-czartajew.pl w zakładce KONKURS RECYTATORSKI.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie!

Dyrektor ZST, Alfred Bajena