Przejdź do treści

Walentynki 2020

"Do szczęścia nie jest potrzebne wygodne zycie, lecz zakochane serce" 14 lutego jest powszechnie znany jako Walentynki. To czas okazywania sobie uczuć i sympatii. Z tej okazji w naszej szkole działała poczta walentynkowa i można było skosztować słodkości. Niekwestionowaną atrakcją była akcja "przyjdź na czerwono ubrany a nie będziesz odpytywany". Każdy obecny tego dnia w szkole uczeń mając na sobie czerwone elementy ubioru nie był proszony do odpowiedzi. Nad całością wydarzenia czuwały wychowawczynie Justyna Jaroszuk i Justyna Wojtkowska wraz z młodzieżą z klas I TUF i I TAK. Dziekujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję i życzymy ogromu miłości, nie tylko w dniu zakochanych!

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

    11 lutego 2020 roku jest obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu i właśnie w tym dniu rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl zajęć profilaktycznych w tym temacie. Podczas spotkań na przedmiotach zawodowych, zajęciach z informatyki i kompetencji personalnych i społecznych młodzież tworzy mapy myśli, analizy SWOT dotyczące Internetu, ogląda materiały edukacyjne zamieszczone w Internecie. Mamy też czas na prowadzenie pogadanek dydaktycznych oraz dyskusji np. na temat opublikowanego ostatnio raportu „Problematyczne używanie Internetu przez młodzież”.

Czytaj więcej...

„Szkoła Inteligentnej Energii” - ZST w Czartajewie laureatem konkursu

Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie w ramach konkursu Fundusz Naturalnej Energii realizowanego przez GAZ-SYSTEM w partnerstwie z Fundacją „Za górami, za lasami” stanie się posiadaczem ekologicznych i przyjaznych środowisku  lamp solarnych.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło łącznie 201 wniosków o dofinansowanie. Jury wybrało finałowych 25 projektów - po pięć z każdego województwa. Oceniany był potencjał proekologiczny projektów, zasięg planowanych działań oraz innowacyjne podejście do potrzeb lokalnych.

Postawienie lamp poprawi bezpieczeństwo oraz znacznie obniży koszty energii. Lampy korzystają wyłącznie ze źródeł energii odnawialnej słońca co pozytywnie wpływa na stan środowiska.

Kacper Oksięciuk stypendysta Prezesa Rady Ministrów

    Kacper Oksięciuk z klasy III technikum w zawodzie technik ekonomista otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznane na rok szkolny 2019/2020. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie znalazł się w elitarnym gronie 118 wyróżnionych w ten sposób uczniów z naszego województwa.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Foto: https://www.kuratorium.bialystok.pl

     W wojewódzkiej uroczystości wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej, która odbyła się 13 stycznia 2020 roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku wzięli udział szef MEN Dariusz Piontkowski, Wojewoda Podlaski oraz Podlaski Kurator Oświaty.

Czytaj więcej...