Przejdź do treści

Wystawa rysunku naszej uczennicy - Weroniki Mantury

     Od 16 września do 18 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach można oglądać wystawę prac plastycznych, których autorką jest Weronika Mantura - uczennica pierwszej klasy technikum architektury krajobrazu. Ulubionym tematem prac młodej artystki są portrety, ludzie w realizmie, fotorealizmie, semirealizmie i hiperrealizmie. Prace na wystawę zostały wykonane przede wszystkim kredkami i ołówkiem. Wśród prac znalazły się też rysunki wykonane pastelami suchymi, kawą, akwarelą oraz markerami na bazie alkoholu. Autoportret i krajobraz – pole lawendowe autorka wykonała farbami olejnymi. Uczennica naszej szkoły, jak sama mówi, od dziecka nie rozstaje się z kredkami, a rysowanie jest jej pasją. Mimo młodego wieku artystka ma wiele zainteresowań: szydełkuje, maluje na szkle, porcelanie i tkaninach, wykonuje też prace z wikliny papierowej.

     Zapraszamy wszystkich od obejrzenia prac Weroniki, zaś samej artystce życzymy wielu sukcesów twórczych.