Przejdź do treści

„Szkoła Inteligentnej Energii” - ZST w Czartajewie laureatem konkursu

Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie w ramach konkursu Fundusz Naturalnej Energii realizowanego przez GAZ-SYSTEM w partnerstwie z Fundacją „Za górami, za lasami” stanie się posiadaczem ekologicznych i przyjaznych środowisku  lamp solarnych.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło łącznie 201 wniosków o dofinansowanie. Jury wybrało finałowych 25 projektów - po pięć z każdego województwa. Oceniany był potencjał proekologiczny projektów, zasięg planowanych działań oraz innowacyjne podejście do potrzeb lokalnych.

Postawienie lamp poprawi bezpieczeństwo oraz znacznie obniży koszty energii. Lampy korzystają wyłącznie ze źródeł energii odnawialnej słońca co pozytywnie wpływa na stan środowiska.