Przejdź do treści

428 tys. zł dotacji dla ZST w Czartajewie na kształcenie zawodowe uczniów i nauczycieli

    Zarząd Województwa Podlaskiego we wtorek, 28 kwietnia przyznał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) siedmiu projektom, których celem jest dostosowanie nauki do potrzeb rynku pracy i zwiększenie szansy absolwentów szkół zawodowych na uzyskanie dobrej pracy. Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie otrzymał 428 tysięcy zł dotacji.

       Ośrodek Szkoleniowo−Badawczy Protinus w Białymstoku swój projekt ElektroIT skieruje do 70 uczniów i sześciu nauczycieli kształcenia zawodowego z naszej szkoły. Okres realizacji projektu to 01.02.2021 - 30.11.2022r. 

Główne zadania:
- staże zawodowe dla 40 uczennic/uczniów,
- staże zawodowe dla 6 nauczycielek/nauczycieli,
- zajęcia laboratoryjne z programowania dla 20 uczniów prowadzone na Uniwersytecie w Białymstoku,
- dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla 10 uczniów u przedsiębiorców,
- modyfikacja 2 programów nauczania na kierunkach istniejących: technik informatyk i technik elektryk.