Przejdź do treści

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8 - 15 maja 2020

"Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie,one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka."

Maksym Gorki
 
"Książka uczy cię zastanawiać się nad życiem i jego sprawami,prowadzi cię jakby za rękę przez wądolce i mielizny, żebyś nie błądził,ścieżki twoje prostuje, przede wszystkim uczy cię radości życia."
Gustaw Morcinek
 
"Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych,swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele.Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy samotność, upiory i tym podobne...Czasem się zastanawiam, jak możecie znieść to wszystko wy, które nie czytacie."
Arturo Pérez-Reverte "Królowa Południa"
 
"Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki."
Stephen King „Dallas '63”
 
"Biblioteka jest bramą w czasie."
Carlos María Domínguez „Dom z papieru”