Przejdź do treści

Adrian Zalewski został laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku agrobiznes

OWiUR    W dniach 28-29.05.2021r odbyły się eliminacje centralne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tym roku finał olimpiady został przeprowadzony na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

    Do finału zakwalifikowało się 207 osób startujących w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria. Organizatorem wydarzenia jest Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronem medialnym jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal Agropolska.pl.

    Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III Technikum Ekonomicznego Adrian Zalewski w bloku agrobiznes. W wyniku eliminacji Adrian został laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Bank BNP Paribas ufundował laureatowi stypendium.

   Za przygotowanie ucznia do olimpiady odpowiedzialny był nauczyciel przedmiotów zawodowych Pan Ludwik Zaremba.

Relacja z otwarcia olimpijskich zmagań: https://www.youtube.com/watch?v=FINAA8KuChU