Przejdź do treści

Adrian Zalewski - laureat OWiUR po raz drugi

ADRIAN ZALEWSKI - LAUREAT OWiUR PO RAZ DRUGIEliminacje centralne XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbyły się 27-28.05.2022 (w piątek i sobotę ) na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Uroczystego otwarcia zmagań dokonał dr hab. Wiesław Świderek, przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR. Po czym przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy olimpijczyków. Pierwszym etapem zmagań był test. W każdym z 11 bloków tematycznych należało udzielić odpowiedzi na 60 pytań. Później przyszedł czas na trzy zadania praktyczne.

W bloku Agrobiznes, naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego Adrian Zalewski, który powtórzył sukces z poprzedniego roku uzyskując tytuł laureata Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, uczeń uzyskał również stypendium ufundowane przez fundacje BNP Paribas. Za przygotowanie ucznia do Olimpiady odpowiedzialny był nauczyciel przedmiotów zawodowych Ludwik Zaremba.

 Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronem medialnym XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA.

Laureatowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.