Przejdź do treści

Stadionowy Kids Challenge w ZST Czartajew!

Stadionowy Kids Challenge w ZST Czartajew!Każde dziecko z niecierpliwością oczekuje na kilka ważnych dni –
Dzień Dziecka jest zdecydowanie jednym z nich.

Już od wczesnych godzin porannych na obiektach sportowych Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie trwały przygotowania  strefy rozrywki dla najmłodszych  - uczniów Szkoły Podstawowej w Czartajewie oraz tych troszkę  starszych - uczniów naszej szkoły. Prognozy pogody nie były  przychylne,  jednak nasz wielki optymizm podpowiadał, że będzie to udany dzień.

Na czym polegał Stadionowy Kids Challenge? Otóż: uczniowie z obu szkół mogli uczestniczyć w zabawie w dwóch strefach: w strefie edukacji i w strefie rekreacji. Ta druga była nagrodą za pomyślne przejście pierwszej. 

 W strefie edukacji organizatorzy zaproponowali takie konkurencje jak: tajemniczy ogród; fortuna zawodem się toczy; Eureka – ja to wiem; biegać, skakać, latać, pływać; kto czyta nie błądzi; tajemnice Enigmy, które były punktowane, co stworzyło zabawną rywalizację międzyklasową. Po każdej konkurencji czekała na młodzież fajna niespodzianka w postaci zdobytych gadżetów. Pierwsze miejsca zajęły klasy:

- kategoria klasy IV – VI szkoły podstawowej – pierwsze miejsce przypadło klasie V na czele z wychowawcą Dariuszem Dziedzią,

- kategoria klasy VII – VIII szkoły podstawowej – pierwsze miejsce zajęła klasa VI A na czele z wychowawcą Władysławą Pierewoj,

- kategoria klasy I – III szkoła średnia – pierwsze miejsce zajęła klasa I TM/TEL na czele z wychowawcą Anettą Lenkiewicz.

Następnie przyszedł czas na rekreację. Tam wszystkie dzieci – bohaterowie dzisiejszego dnia,na specjalnych stanowiskach mogły sobie zrobić fajną fryzurę, pomalować twarz, stworzyć samemu biżuterię, a następnie uwiecznić  te wspaniałe chwile pozując w fotobudce. Całości wspaniałej zabawy dopełniały harce na dmuchańcach oraz gorące kiełbaski prosto z grilla.

Na zakończenie wspólnej zabawy odbyły się dwa towarzyskie mecze piłki siatkowej: uczniowie z internatu kontra uczniowie ze szkoły (wygrany mecz wychowanków z internatu) oraz pracownicy szkoły kontra uczniowie szkoły (wygrany mecz uczniów szkoły, ale walka była bardzo wyrównana).

W przerwach pomiędzy meczami uczestnicy imprezy mogli wysłuchać wspaniałego koncertu uczniów ZST w Czartajewie – Krystiana Pawluczuka z klasy II TUF oraz Michała Mędryckiego z klasy I TM.

Dzisiejszy dzień był szczególny i wzruszający, ponieważ nie zapomnieliśmy o tych najmniejszych, którzy potrzebują naszej pomocy. Cała społeczność szkolna ZST w Czartajewie na czele z Samorządem Uczniowskim, który sprzedawał ciasto na wywiadówce oraz Szkolnym Kołem Rękodzieła „ZST Cudawianki”, które organizowało kiermasze swoich wyrobów,  zaangażowała się w pomoc naszym absolwentom Państwu Weronice i Mariuszowi Kryńskim, których wsparliśmy finansowo w leczeniu ich córeczki Mai. Rodzinie życzymy dużo zdrówka, a  wszystkim dorosłym, by zachowali w sobie odrobinę dziecka!

„W każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był,
 a w każdym dziecku dorosły, którym kiedyś będzie.”

                                                                                                          John Connolly,

 Organizatorzy
ZST Czartajew