Przejdź do treści

Sztafetowe Biegi uliczne w Siemiatyczach z okazji Dnia Niepodległości

Sztafetowe Biegi uliczne  w Siemiatyczach z okazji Dnia NiepodległościW dniu 14.11.2022r. zespół ZST Czartajew wystartował w Sztafetowych Biegach ulicznych w Siemiatyczach organizowanych z okazji Dnia Niepodległości. Zawodnicy z poszczególnych szkół rywalizowali w siedmioosobowych składach na ulicy Pałacowej. Pierwsze pobiegły dziewczęta ambitnie rywalizując z LO Siemiatycze i ZSR Ostrożany, które po wyrównanej walce zajęły II miejsce. Wyniki indywidualne: 1. Maja Czarkowska 1:46 , 2.Patrycja Solaiuk 1:48, 3.Sandra Moczulska 1:56, 4-5. Zuzanna Łojko i Wiktoria Mariańska 1:57, 6. Zuzanna Sadowska 1:58, 7.Maria Jurczak 1:59.

Chłopcy przez pierwsze dwie zmiany biegli w "czubie" stawki i na trzeciej zmianie Kaliszuk Bartosz wyprowadził ZST Czartajew na prowadzenie, którego nie oddali do końca biegu. Na piątej zmianie Marek Majewski „uciekł” z ok. 50 m przewagą nad goniącymi go zawodnikami z z LO Siemiatycze i ZSR Ostrożany, a Majewski Mateusz i Kubeł Marek powiększyli przewagę do ponad 100m. Wyniki indywidualne 1. Marek Kubeł 1:16, 2-3. Mateusz i Marek Majewski 1:17, 4-5. Lewandowski Marcin i Turczuk Kacper 1:21, 6. Kaliszuk Bartosz 1:25, 7.Mędrycki Krystian 1:27.

 W punktacji generalnej (dziewczęta i chłopcy) najlepszą szkołą średnią w powiecie siemiatyckim okazała się nasza szkoła – ZST Czartajew. Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz wręczył główną nagrodę – puchar i cztery piłki.

 Stanisław Kubeł