Przejdź do treści

Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Zakresu Uprawy Roślin Bobowatych

W środę 16 listopada 2022 odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Zakresu Uprawy Roślin Bobowatych. W wydarzeniu wzięło udział 42 uczniów z 12 szkół z województwa podlaskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich o profilu rolniczym z terenu województwa podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Natalia Sokołowska klasa I TAK, Mateusz Tymiński klasa I TAK, Nikola Jakimiuk klasa II TAK, Weronika Kojtych klasa II TAK.

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej upraw roślin bobowatych w warunkach województwa podlaskiego oraz upowszechnienie wzorców racjonalnego gospodarowania gruntami rolnymi. To także okazja do przybliżenia młodzieży czym jest rekomendacja odmian. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Podlaski Kurator Oświaty.