Przejdź do treści

Kolędowanie w ZST Czartajew

Kolędowanie w ZST CzartajewTo nie był zwyczajny dzień szkolny, podczas którego wszyscy siedzą w ławkach skupieni na temacie i z utęsknieniem czekają na dzwonek na przerwę. Dziś prawie nikt dzwonka nie słyszał. Słychać było tylko głośny śpiew kolęd rozbrzmiewających z sali gimnastycznej. Już dziś poczuliśmy atmosferę Świat Bożego Narodzenia, wspólnie kolędując podczas konkursu międzyklasowego „Jaka to kolęda?”

Odgadnięcie tytułu kolędy po kilku nutkach, a następnie zaśpiewanie jej – było to nie lada wyzwanie, ale próbowali wszyscy. Niektórym klasom udało się nawet zaśpiewać kolędę bez pomocy tekstu.

Grupa nauczycieli i pracowników szkoły także utworzyła drużynę. To oni pokazali jak się śpiewa i zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce w konkursie zajęła klasa II TEL/TM, a po intensywnej dogrywce klasa IV TEL/TE uplasowała się na trzecim miejscu.

 Po konkursie Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla najlepiej kolędującej grupy, ale nie tylko za to. Nagrodzono uczniów biorących udział w różnych konkursach, m.in.: 
- w Świątecznej Zbiórce żywności,
- w konkursie IT In English,
- XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej,
- Certyfikaty Rogalowego Czeladnika.

Po spotkaniu świątecznym większość klas zorganizowała wspólne wigilie klasowe z wychowawcami.