Przejdź do treści

7 medali Halowch Zawodów LZS w Lekkiej Atletyce

Halowe  Zawody LZS w Lekkiej AtletyceUczniowie ZST Czartajew i SP Czartajew w dniu 17.12.2022r. wystartowali w Wojewódzkich  Halowych Zawodch LZS w Lekkiej Atletyce dominując w biegach i skokach finałowych, aby ostatecznie siedem razy stanąć "na pudle". Pierwszy sukces osiągnęli w biegu na 60m przez płotki (U-16) zdobywając wszystkie medale: 1. Kaliszuk  Bartosz 11,27, 2. Koc  Marek 11,89 (El. 11,86), 3.Piotr Kubeł 11,89. Po biegach płotkarskich nastąpiły eliminacje w biegu płaskim na 60m gdzie do 4 osobowego finału A weszło 3 zawodników z ZST Czartajew: Patkowski Aleksander, Godebski Jakub, Kaliszuk Bartosz. Srebrny  i brązowy medal po wyrównanej walce wręczono dla: 2. Patkowski Aleksander 8,05, 3. Godlewski Jakub 8,25. W kategorii U-16 w skoku w dal brązowy medal zdobył Patkowski Aleksander 5,16, a na 5 miejscu uplasował się Godebski Jakub 5,06. W kategorii U-14 w skoku w dal srebrny medal wywalczył Piotr Kubeł. Sukcesy te świadczą o wybitnych uzdolnieniach młodzieży ZST Czartajew na tle województwa co spowoduje wzrost aktywności i popularyzacji lekkiej atletyki w naszym środowisku.